ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ 2020թ․ առաջ և հետո իրենց կառավարությունը ԼՂ-ին տվել է այն ամենը, ինչի կարիք ունեցել են. «2020թ․ հետո մենք 1 մլրդ դոլարից ավելի գումար ենք տվել ԼՂ-ին»։ Նրա խոսքով, «անգամ այդ պայմաններում ԼՂ կղերաֆեոդալական էլիտայի ներկայացուցիչները, որ ոտքի վրա ճոռոմ կենացներ էին խմում ու մեզ մեղադրում դավաճանության մեջ, երկու ժամում հանձնվեցին։ Երկու ժամում. էն մարդիկ, որ մեզ մեղադրում էին դավաճանության մեջ»։
Փաշինյանը հայտարարել է, թե «Քիչ չէ, որ 2 ժամում հանձնվեցին, ՀՀ ժողովրդի զրկանքների գնով ձեռք բերված մի քանի միլիարդ դոլարի զենքը՝ սարքին, կարգին, յուղած վիճակում, հանձնեցին Ադրբեջանին»։
Նա նաև նշել է. «Ուզում եմ հստակ ասել կղերաֆեոդալական էլիտային՝ դուք Հայաստանում կառավարության փոփոխություն չեք կարող իրականացնել, որովհետև ժողովրդից ծնված և ժողովրդից սնվող լեգիտիմության առաջ դուք իրականում անզոր եք»։

"Several billion dollars worth of weapons were handed over to Azerbaijan." Nikol Pashinyan
RA Prime Minister Nikol Pashinyan stated that before and after 2020, their government gave Nagorno-Karabakh everything they needed; "After 2020, we have given more than 1 billion dollars to Nagorno-Karabakh." According to him, "Even under those conditions, the representatives of the Kara-feudal elite of Nagorno-Karabakh, who were toasting and accusing us of treason, surrendered in two hours. In two hours. Those people who accused us of treason."
Pashinyan stated, "It is no small matter that in 2 hours they handed over the weapons of several billion dollars, acquired at the cost of the hardships of the RA people, in order, oiled, and delivered to Azerbaijan."
He also noted, "I want to clearly tell the clerical-feudal elite that you cannot change the government in Armenia because you are actually powerless in front of the legitimacy born from the people and fed by the people."