Պապիկյանը շնորհավորել և շնորհակալություն է հայտնել Հնդկաստանի պաշտպանության նախարարին
Հայաստանի Հանրապետության  պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հնդկաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Ռաջնաթ Սինկհին, որում, մասնավորապես, ասված է.
«Ընդունեք, խնդրեմ, իմ անկեղծ շնորհավորանքները Հնդկաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարի պաշտոնում վերանշանակվելու կապակցությամբ: Վստահ եմ, որ Ձեր ունեցած փորձն արդյունավետորեն կշարունակեք ներդնել Հնդկաստանի պաշտպանության ամրապնդման գործում:
Թույլ տվեք մաղթել Ձեզ նորանոր ձեռքբերումներ Ձեր այս պատասխանատու պաշտոնում և երախտիքի խոսք հայտնել պաշտպանության բնագավառում երկկողմ համագործակցությանն անձամբ սատարելու և առաջ մղելու համար»։

Papikyan congratulated and thanked the Indian Defense Minister
The Minister of Defense of the Republic of Armenia, Suren Papikyan, sent a congratulatory message to the Minister of Defense of the Republic of India, Rajnath Singh.
"Please accept my sincere congratulations on your re-appointment as the Defense Minister of the Republic of India. I am confident that you will continue to invest your experience effectively in strengthening India's defense.
Allow me to wish you new achievements in your responsible position and express my gratitude for personally supporting and promoting bilateral cooperation in the defense field.