Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է ուղարկել Արթուր Չիլինգարովի մահվան կապակցությամբ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինին՝ Արկտիկայի և Անտարկտիկայի ականավոր հետախույզ Արթուր Չիլինգարովի մահվան կապակցությամբ: Հեռագրում ասված է.
Խորը կսկիծով տեղեկացա Արկտիկայի և Անտարկտիկայի ականավոր հետախույզ, Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Պետական Դումայի պատգամավոր Արթուր Նիկոլայի Չիլինգարովի մահվան մասին։
Լինելով ականավոր գիտնական, օվկիանոսագիտության, Հյուսիսային և Հարավային բևեռների մասին հիմնարար հետազոտությունների հեղինակ, իր երկարամյա և բուռն գործունեության համար Արթուր Չիլինգարովը արժանացել է նաև Հայաստանի Հանրապետության պետական պարգևների՝ Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև բարեկամության ամրապնդման և զարգացման գործում ունեցած ավանդի համար։.
Խնդրում եմ Հայաստանի ժողովրդի և անձամբ իմ անունից կարեկցանքի և զորակցության խոսքեր փոխանցել Արթուր Չիլինգարովի ընտանիքին և մերձավորներին»։

Nikol Pashinyan sent a condolence telegram regarding the death of Artur Chilingarov
Prime Minister Nikol Pashinyan sent a condolence telegram to the President of the Russian Federation, Vladimir Putin, on the occasion of the death of the prominent explorer of the Arctic and Antarctic Artur Chilingarov. It is said in the telegram.
"Dear Vladimir Vladimiry,
It was with deep sadness that I learned about the death of Artur Nikolay Chilingarov, an outstanding explorer of the Arctic and Antarctic, a member of the State Duma of the Federal Assembly of the Russian Federation.
Being an outstanding scientist, the author of basic research on oceanography, the North and South Poles, Artur Chilingarov was also awarded the state awards of the Republic of Armenia for his contribution to the strengthening and development of friendship between Armenia and Russia.
On behalf of the people of Armenia and myself, please convey words of sympathy and support to the family and relatives of Artur Chilingarov."