Վարչապետը Վեդիում ներկա է գտնվել ամֆիթատրոնի բացման միջոցառմանը (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն Արարատի մարզի Վեդի քաղաքում ներկա է գտնվել ամֆիթատրոնի բացման միջոցառմանը: Ամֆիթատրոնի վերակառուցման աշխատանքները մեկնարկել էին 2023 թվականի օգոստոսին։ Ծրագրի արժեքը կազմում է ավելի քան 220 մլն դրամ։ Միջոցները հատկացրել է կառավարությունը:
Ամֆիթատրոնի վերակառուցման վերաբերյալ համապատասխան հանձնարարականը տվել էր վարչապետ Փաշինյանը: Վարչապետը շնորհավորել է Վեդիի բնակիչներին ամֆիթատրոնի բացման առիթով:
«Մաղթում եմ, որ այն միշտ լեցուն լինի կյանքով, ուրախ տրամադրությամբ, երեխաներով, ծնողներով, երիտասարդությամբ և ամենակարևորը՝ ապագային նայող բովանդակությամբ»,- ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:
Վարչապետը` դիմելով երեխաներին, կարևորել է վերջիններիս համար բարձրորակ կրթության ապահովումը, ինչը կնպաստի, որպեսզի նրանք առաջին հերթին վայելեն կյանքը:
«Կյանքն այնքան բարդ բան է՝ տառապանքն ինքն իրեն կգա, ոչ ոք թող հանկարծ չանհանգստանա, թե որևէ մեկը կմնա առանց տառապանքի: Բայց մենք պետք է երեխաներին կարողանանք պատրաստել լիարժեք կյանքի՝ լիաթոք ապրելու այդ կյանքը, վայելելու այդ կյանքը և փոխանցելու այդ կյանքի տրամաբանությունն ու լիցքն ուրիշներին»,- ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:
Վարչապետին է ներկայացվել նաև Վեդիի քաղաքային լճի վերակառուցման, նոր շինությունների կառուցման և հարակից տարածքի բարեկարգման նախագիծը: Հաջորդիվ Նիկոլ Փաշինյանը հարգանքի տուրք է մատուցել հանուն հայրենիքի կյանքը նվիրաբերած հերոսների հիշատակին:

Премьер-министр присутствовал на церемонии открытия амфитеатра в Веди (ФОТО)
Премьер-министр Никол Пашинян присутствовал на церемонии открытия амфитеатра в городе Веди Араратской области. Работы по реконструкции амфитеатра начались в августе 2023 года. Стоимость проекта составляет более 220 миллионов драмов. Средства выделило правительство.
Премьер-министр Пашинян дал соответствующее поручение относительно реконструкции амфитеатра. Премьер-министр поздравил жителей Веди ​​с открытием амфитеатра.
"Я желаю, чтобы он всегда был полон жизни, счастливого настроения, детей, родителей, молодежи и, самое главное, перспективного содержания", - сказал Никол Пашинян.
Обращаясь к детям, премьер-министр подчеркнул важность предоставления им качественного образования, которое поможет им в первую очередь наслаждаться жизнью.
«Жизнь такая сложная штука, страдания придут сами собой, никто не должен вдруг беспокоиться, что кто-то останется без страданий. Но мы должны суметь подготовить детей к полноценной жизни, помочь им прожить эту жизнь в полной мере, насладиться этой жизнью и донести логику и заряд этой жизни до других", - сказал Никол Пашинян.
Премьер-министру также был представлен проект реконструкции городского озера Веди, строительства новых зданий и благоустройства прилегающей территории. Далее Никол Пашинян почтил память героев, отдавших свои жизни ради Родины.