Փաշինյանն ընդունել է «Լիբրա գրուպ» ընկերության նախագահ Ջորջ Լոգոթեթիսին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ԱՄՆ-ում և աշխարհի այլ երկրներում գործունեություն ծավալող «Լիբրա գրուպ» ընկերության նախագահ Ջորջ Լոգոթեթիսին: Ընկերությունն ունենալով մի քանի միլիարդ դոլարի կապիտալ՝ գործունեություն է ծավալում այլընտրանքային էներգիայի, ներդրումների, ավիացիայի, սպասարկման և այլ բնագավառներում:
Վարչապետ Փաշինյանը ողջունել է պարոն Լոգոթեթիսի այցը Հայաստան և նշել, որ այն լավ հնարավորություն է քննարկելու համագործակցության ու մեր երկրում ներդրումային ծրագրեր իրականացնելու հարցերը: Վարչապետը նշել է, որ ՀՀ կառավարությունը կարևորում է արևային և կանաչ էներգիայի, ավիացիայի և այլ ուղղություններով նոր նախագծերի իրականացումը:
Ջորջ Լոգոթեթիսն անդրադարձել է «Լիբրա գրուպ»-ի գործունեությանը և նշել, որ պատրաստ են շարունակել քննարկումները ՀՀ-ում ծրագրերի կյանքի կոչման ուղղությամբ:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են համագործակցության հեռանկարներին, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծին:

Пашинян принял президента компании Libra Group Джорджа Логотетиса
Премьер-министр Никол Пашинян принял Джорджа Логотетиса, президента компании Libra Group, работающей в США и других странах мира. Компания с капиталом в несколько миллиардов долларов работает в альтернативной энергетике, инвестициях, авиации, сфере услуг и других сферах.
Премьер-министр Пашинян приветствовал визит господина Логотетиса в Армению и отметил, что это хорошая возможность обсудить вопросы сотрудничества и реализации инвестиционных проектов в нашей стране. Премьер-министр отметил, что правительство РА придает важность реализации новых проектов в солнечной и зеленой энергетике, авиации и других направлениях.
Джордж Логотетис коснулся деятельности «Libra Group» и отметил, что они готовы продолжить обсуждения в направлении реализации программ в Армении.
Собеседники коснулись перспектив сотрудничества, а также проекта правительства РА "Перекресток мира".