Երևանում տեղի ունեցած երկրաշարժն զգացվել է Կոտայքի և Արարատի մարզերում
Մայիսի 30-ին, տեղական ժամանակով ժամը 23:27-ին (Գրինվիչի ժամանակով ժամը 19։27-ին) ՀՀ ՆԳՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է հյուսիսային լայնության 40.07⁰ և արևելյան երկայնության 44.58⁰ աշխարհագրական կոորդինատներով Հայաստան՝ Երևան քաղաքից 14 կմ հարավ-արևելք, օջախի 10 կմ խորությամբ, 3․3 մագնիտուդով երկրաշարժ:
Էպիկենտրոնային գոտում ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը կազմել է 4-5 բալ: Երկրաշարժը զգացվել է Երևան քաղաքում՝ 4 բալ, Կոտայքի մարզում՝ 3-4 բալ, Արարատի մարզում՝ 3 բալ ուժգնությամբ։

The earthquake in Yerevan was felt in the Kotayk and Ararat regions
On May 30, at 23:27 local time (at 19:27 GMT), the seismological network of the Seismic Protection Territorial Service of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Armenia registered an earthquake with the geographical coordinates of 40.07° north latitude and 44.58° east longitude in Armenia, 14 km southeast of the city of Yerevan. The quake had a magnitude of 3.3 and a depth of 10 km.
The strength of the underground shock in the epicenter zone was 4-5 points. The earthquake was felt in the city of Yerevan with a magnitude of 4, in the Kotayk region with a magnitude of 3-4, and in the Ararat region with a magnitude of 3.