Ռուսական Առաջին ալիքի սփռումը Հայաստանի տարածքում դադարեցվել է
Ռուսական Առաջին ալիքի սփռումը Հայաստանի տարածքում դադարեցվել է։ Պատճառները պարզաբանելու վերաբերյալ «Արմենպրես»-ի հարցին պատասխանել է ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Մխիթար Հայրապետյանը նշել է․
«Համաձայն «Հայաստանի հեռուստատեսային և ռադիոհաղորդիչ ցանց» ՓԲԸ և «1-ին ալիք, համաշխարհային ցանց» ԲԸ միջև գործող պայմանագրի՝ «1-ին ալիք, համաշխարհային ցանց» ընկերությունը չի կատարել իր պայմանագրային պարտավորությունները՝ կուտակելով 2,5 ամսվա պարտք:
Ռուսական ալիքի (ՕՌՏ-խմբ.) սփռումը հանրային մուլտիպլեքսում ժամանակավորապես դադարեցվել է մինչև պարտքի ամբողջական մարումը»։

The spread of the Russian First Channel in Armenia has been stopped
The spread of the Russian First Channel in Armenia has been stopped. Minister of High-tech Industry of RA Mkhitar Hayrapetyan answered the question of "Armenpress" about clarifying the reasons and stated:
"According to the current contract between Armenia Television and Radio Broadcasting Network" CJSC and 1st Channel World Network" JSC, the "1st Channel World Network" company did not fulfill its contractual obligations, accumulating 2.5 months of debt.
Broadcasting of the Russian channel (ORT-ed.) in the public cinema has been temporarily suspended until the full repayment of the debt."