Կապը կտրված է շուրջ 5500 բնակչի հետ
Ախթալայի կամուրջի փլուզման հետևանքով կապը կտրված է Ախթալա, Շամլուղ, Մեծ Այրում, Ճոճկան, Փոքր Այրում, Բենդիկ, Քարկոփ բնակավայրերի հետ` շուրջ 5500 բնակիչ, հայտնում է պատգամավոր Արեն Մկրտչյանը։
«Մոբիլիզացվել է մեծ քանակությամբ ծանր տեխնիկա` սարամիջյան գրեթե անանցանելի չգործող ճանապարհի անցանելիությունն արագորեն ապահովելու նպատակով։ Անհրաժեշտության դեպքում կգործեն ուղղաթիռներ։
Այս պահին նշված 7 բնակավայրում սննդի, առաջին անհրաժեշտության պարագաների խնդիր չկա։ Ախթալայի ԲԿ-ն և Ճոճկանի բուժամբուլատորիան աշխատում են բնականոն ռեժիմով»։

Около 5500 жителей были отрезаны от внешнего мира
В результате обрушения моста Ахтала нарушена связь с населенными пунктами Ахтала, Шамлуг, Мец Айрум, Чочка, Покр Айрум, Бендик, Каркоп - это около 5500 жителей - сообщает депутат Арен Мкртчян.
«Большое количество тяжелой техники было мобилизовано, чтобы в кратчайшие сроки обеспечить проходимость практически непроходимой нерабочей дороги посреди гор. При необходимости будут задействованы вертолеты.
На данный момент в упомянутых 7 населенных пунктах нет проблемы с продуктами питания и предметами первой необходимости. Медицинский центр «Ахтала» и поликлиника «Чочкан» работают в обычном режиме».