Արգենտինան Հայաստանի ներդրումային կարևոր գործընկերներից է. Պապոյան
Մայիսի 23-ին ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը մասնակցել է Արգենտինայի ազգային տոնին նվիրված միջոցառմանը։
Նախարարն իր ելույթում գոհունակությամբ նշել է, որ երկու երկրների միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատումից ի վեր հաջողվել է ամրապնդել ավանդաբար ջերմ բարեկամական հարաբերությունները, արդյունավետ համագործակցությունն ու գործընկերային սերտ կապերը, որոնք հիմնված են համերաշխության և փոխադարձ հարգանքի, ընդհանուր արժեքների և պատմության վրա:
«Արգենտինան Հայաստանի ներդրումային կարևոր գործընկերներից է՝ 5-րդը մեր տնտեսության մեջ ներդրումների ծավալով: Լիահույս ենք, որ համատեղ ջանքերի շնորհիվ մեր երկու պետությունների միջև առևտրատնտեսական հարաբերությունները նոր թափ կստանան, որի համար առկա է անհրաժեշտ ներուժ:»,- նշել է Գևորգ Պապոյանը։

Аргентина является одним из важных инвестиционных партнеров Армении. Папоян
23 мая министр экономики РА Геворг Папоян принял участие в мероприятии, посвященном Национальному дню Аргентины.
В своем выступлении министр с удовлетворением отметил, что с момента установления дипломатических отношений между двумя странами удалось укрепить традиционно теплые дружеские отношения, эффективное сотрудничество и тесные партнерские связи, основанные на солидарности и взаимном уважении, общих ценностях. и истории.
"Аргентина является одним из важных инвестиционных партнеров Армении, 5-м по объему инвестиций в нашу экономику. Мы очень надеемся, что благодаря совместным усилиям торгово-экономические отношения между нашими двумя государствами приобретут новый импульс, для чего имеется необходимый потенциал", - сказал Геворг Папоян.