Մեկնարկել է Անահիտ Մանասյանի աշխատանքային այցը Սյունիքի մարզ
Մայիսի 23-ին մեկնարկել է Մարդու իրավունքների պաշտպան Անահիտ Մանասյանի աշխատանքային այցը Սյունիքի մարզ։ Պաշտպանին ուղեկցել են ՄԻՊ աշխատակազմի ներկայացուցիչները:
Անահիտ Մանասյանը հանդիպել է ՄԻՊ աշխատակազմի Սյունիքի մարզային ստորաբաժանման ղեկավարի հետ, քննարկել քաղաքացիների կողմից բարձրացված հարցերի շրջանակը, աշխատանքի ուղղություններն ու մեթոդաբանությունը, ինչպես նաև պետական իրավասու մարմինների հետ համագործակցության արդյունավետությունը քաղաքացիների կողմից բարձրացված հարցերը լուծելու տեսանկյունից։
Պաշտպանը հատուկ ընդգծել է ստորաբաժանման շենքային պայմանների բարելավման ուղղությամբ աշխատանքների իրականացման, այդ թվում՝ հաշմանդամություն ունեցող անձանց համար մատչելի միջավայրի ապահովման անհրաժեշտությունը։
Խորհրդակցության շրջանակում քննարկվել են աշխատանքային մեթոդաբանությանը վերաբերելի մի շարք հարցեր, տրվել են հանձնարարականներ։

23 мая начался рабочий визит ЗПЧ Анаит Манасян в Сюникскую область. Защитника сопровождали представители аппарата правозащитников.
Анаит Манасян встретилась с руководителем Сюникского областного отдела аппарата Правозащитника, обсудила масштаб поднятых гражданами вопросов, направления и методологию работы, а также эффективность сотрудничества с компетентными государственными органами с точки зрения взгляда на решение вопросов, поднятых гражданами.
Защитник особо подчеркнула необходимость улучшения условий здания ведомства, в том числе необходимость обеспечения доступной среды для людей с ограниченными возможностями.
В рамках консультации был обсужден ряд вопросов, связанных с методологией работы, и даны рекомендации.