Սուրեն Պապիկյանն այցելել է կառուցման փուլում գտնվող ամրաշինական մի շարք շրջաններ (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Բանակային զորամիավորում կատարած այցի երկրորդ օրը ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն այցելել է կառուցման փուլում գտնվող ամրաշինական մի շարք շրջաններ։
Սուրեն Պապիկյանը շրջել է ենթակառուցվածքներով, պատասխանատու սպաների հետ քննարկել անվտանգության հետ կապված մի շարք հարցեր, կարևորել բոլոր կառույցներում կեցության, մարտական պատրաստության ամրապնդման անհրաժեշտ պայմանների ստեղծումը, կահավորումը: Զինվորական կառույցների շինարարությունն իրականացնող կազմակերպությունների ղեկավարները մանրամասն ներկայացրել են վերջին մեկ տարվա ընթացքում կատարած աշխատանքները, որոնք վերաբերում են ոչ միայն շենք-շինությունների կառուցմանը, այլև մարտական, զինվորական օբյեկտներ տանող ճանապարհների հիմնանորոգմանը, կահավորմանը կամ ամբողջությամբ նոր ճանապարհների ստեղծմանը:
Պաշտպանության նախարարը դրական է գնահատել կատարված աշխատանքը և բոլոր պատասխանատուներին հանձնարարել խստորեն հետևել ժամանակացույցին ու ծրագրերն ավարտել ժամանակին։

Сурен Папикян посетил ряд строящихся фортификационных районов (ФОТО)
Во второй день визита в воинскую часть министр обороны РА Сурен Папикян посетил ряд строящихся укрепрайонов.
Сурен Папикян осмотрел объекты инфраструктуры, обсудил с ответственными лицами ряд вопросов, связанных с безопасностью, подчеркнул создание необходимых условий для проживания, боеготовности и оснащения во всех структурах. Руководители организаций, осуществляющих строительство военных сооружений, подробно представили выполненные за последний год работы, которые касаются не только строительства зданий, но и капитального ремонта, обустройства или создания совершенно новых дорог, ведущих к военным объектам. .
Министр обороны положительно оценил проделанную работу и поручил всем ответственным лицам строго следовать графику и завершить проекты в срок.