Մամուլում հրապարակվել են կեղծ տեղեկություններ․ ՆԳՆ ոստիկանություն
«Այսօր մամուլում համակարգված, րոպեների տարբերությամբ հոդվածներ են հրապարակվել, թե իբր «ոստիկանական համակարգում կան դժգոհություններ, և հնարավոր է աշխատանքից ազատման դիմումների շարք սկսվի», ինչպես նաև նշվել է Ոստիկանության «ագրեսիվ վարքագծի, ցուցարարներին ցրելու, ծեծելու» մասին։
Տեղեկացնում ենք, որ այս լուրն իրականության հետ որևէ աղերս չունեցող, կեղծ տեղեկություն է։ ՆԳՆ ոստիկանությունը հստակ կատարում է և շարունակելու է կատարել բացառապես օրենքով իր առջև դրված խնդիրները, իսկ որոշ խնդրահարույց դեպքերով ՆԳՆ ներքին անվտանգության և հակակոռուպցիոն վարչությունում նշանակվում են ծառայողական քննություններ և ուսումնասիրություններ։
Թիրախավորված տեղեկատվական այս գրոհը, ինչի շրջանակում հրապարակվում են բացահայտ սուտ, որոշ դեպքերում նաև ծիծաղելի տեղեկություններ, ուղղորդվում է որոշ շրջանակների կողմից, և նպատակ ունի ոչ միայն պառակտում մտցնել ոստիկանական շարքերում, այլև թիրախավորել և վարկաբեկել ՆԳՆ պաշտոնյային։
Կոչ ենք անում կեղծիք տարածելով չդառնալ գործիք որոշ շրջանակների համար, քանի որ սրանով ոչ թե վարկաբեկվում է կառույցը կամ պաշտոնյան, այլ հենց լրատվամիջոցը, որը հրապարակում է բացահայտ սուտ տեղեկություններ»։

Полиция МВД распространила заявление, в котором говорится:
"Сегодня в прессе систематически публиковались статьи с интервалом в несколько минут, будто в полицейской системе есть жалобы и не исключено, что начнется череда заявлений об увольнении, а также говорилось об "агрессивном поведении" полиции. «разгона и избиении протестующих».
Сообщаем, что данная информация является ложной, не имеющей связи с реальностью. Полиция МВД четко выполняет и будет выполнять исключительно задачи, поставленные перед ней законодательством, а в ряде проблемных случаев отдел внутренней безопасности и противодействия коррупции МВД назначает служебные расследования и исследования.
Эта целенаправленная информационная атака, включающая в себя откровенную ложь, а в ряде случаев нелепую информацию, направляется определенными кругами и нацелена не только на раскол в рядах полиции, но и на то, чтобы дискредитировать сотрудника МВД", - говорится в сообщении.
МВД призывает не становиться инструментом каких-то кругов путем распространения лжи, поскольку это дискредитирует не учреждение или чиновника, а само СМИ, публикующее заведомо ложную информацию.