Շեշտվել է Հայաստանում իրականացվող բարեփոխումների արդյունավետությունը
ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանը հանդիպում է ունեցել Միգրացիայի միջազգային կազմակերպության գլխավոր տնօրենի տեղակալ Իռենա Վոյաչկովա-Սոլորանոյի հետ: ԱԳ նախարարի տեղակալն անդրադարձել է միգրացիայի ոլորտում ՀՀ-ում ընթացող բարեփոխումներին, այդ թվում` թվայնացման ուղղությամբ իրականացվող քայլերին:
Բարձր են գնահատվել կազմակերպության ջանքերը՝ միտված Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված անձանց հումանիտար խնդիրների հասցեագրման ուղղությամբ:
Իռենա Վոյաչկովա-Սոլորանոն շեշտել է միգրացիայի ոլորտում Հայաստանում իրականացվող բարեփոխումների արդյունավետությունը և նշել, որ կազմակերպությունն, իր հերթին, պատրաստ է սերտ համագործակցությամբ նպաստել դրանց հետագա արդյունավետ կյանքի կոչմանը:

The effectiveness of the reforms implemented in Armenia was emphasized
RA Deputy Foreign Minister Vahan Kostanyan met with Irina Voyachkova-Solorano, the Deputy Director General of the International Organization for Migration. The Deputy Minister of Foreign Affairs referred to the ongoing reforms in the field of migration in the RA, including the steps taken in the direction of digitization.
I appreciated the organization's efforts to address the humanitarian problems of people forcibly displaced from Nagorno-Karabakh.
Irina Voyachkova-Solorano emphasized the effectiveness of the reforms implemented in the field of migration in Armenia. She noted that the organization, in turn, is ready to contribute to their further effective implementation through close cooperation.