Վարչապետը հանդիպել է դպրոցականների թիմային խճուղավազքի մրցաշարի մասնակիցներին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Տավուշի մարզում՝ Դիլիջանի Պարզ լճի տարածքում հանդիպել է «ՀՀ վարչապետի գավաթ» դպրոցականների թիմային խճուղավազքի մրցաշարի մասնակիցներին:
Հանդիպման ընթացքում վարչապետը մասնակիցների հետ քննարկել է մրցաշարի կազմակերպմանը, ձևաչափին, մարզերում անցկացված նախնական փուլերի արդյունքներին վերաբերող հարցեր:
Մրցաշարի մասնակիցները և նրանց մարզիչները շնորհակալություն են հայտնել վարչապետին նման նախաձեռնության համար և հավելել, որ նման մրցաշարերը մեծ հետաքրքրվածություն ունեն դպրոցականների շրջանում:
Նիկոլ Փաշինյանը բոլորին մաղթել է հաջողություններ և հորդորել շարունակել զբաղվել սպորտով, իսկ կառավարությունը կներդնի բոլոր ջանքերը, որպեսզի համայնքներում ստեղծվեն անհրաժեշտ պայմաններ:
Եզրափակիչ փուլին կմասնակցեն հանրապետության դպրոցների լավագույն թիմերը, որոնք հաղթող են ճանաչվել մարզային և համայնքային փուլերում: Մրցաշարին կմասնակցի 11 թիմ` յուրաքանչյուրի կազմում 7 աշակերտ (5 տղա, 2 աղջիկ), որոնք կհաղթահարեն 5000 մետր մրցատարածությունը:

Премьер-министр встретился с участниками школьного турнира по бегу с препятствиями
Премьер-министр Никол Пашинян встретился с участниками командного турнира по бегу с препятствиями «Кубок премьер-министра Армении» в районе озера Парз города Дилижан Тавушской области.
В ходе встречи Премьер-министр обсудил с участниками вопросы, связанные с организацией турнира, его форматом, результатами предварительных этапов, проведенных в областях.
Участники турнира и их тренеры поблагодарили премьер-министра за такую ​​инициативу и добавили, что подобные турниры вызывают большой интерес среди школьников.
Никол Пашинян пожелал всем успехов и призвал продолжать заниматься спортом, а правительство приложит все усилия для создания необходимых условий в общинах.
В финальном туре примут участие лучшие команды школ республики, победившие в областном и районном турах. В турнире примут участие 11 команд, в каждой из которых по 7 школьников (5 юношей, 2 девушки), которые преодолеют дистанцию ​​в 5000 метров.