«Մայրաքաղաքի համար առանձնակի կարևորություն ունեցող իրադարձություն է»․ Տիգրան Ավինյան
Այս օրերին Երևանը հյուրընկալում է Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի (ՎԶԵԲ) տարեկան համաժողովը, սոցցանցի իր էջերում գրել է Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը։
«Մայրաքաղաքի համար առանձնակի կարևորություն ունեցող իրադարձություն է, որի ընթացքում բարձր մակարդակի երկխոսություն է ծավալվում արդիական թեմաների շուրջ, և կայացվում են որոշումներ Բանկի զարգացման ռազմավարական հարցերի վերաբերյալ:
Դեռևս 2019 թվականից մեկնարկած մեր և ՎԶԵԲ-ի հետ տարվող բանակցությունների արդյունքում, որոշվեց ՎԶԵԲ տարեկան ժողովը ամենաբարձր մակարդակով ընդունել Երևանում: Երևանը կարևոր ու վստահելի գործընկեր է բանկի համար, ինչը ևս երաշխավորում է նոր ծրագրերի իրականացումն ու փոխգործակցության ընդլայնումը»,- գրել է քաղաքապետը:

"It is an event of special importance for the capital city." Tigran Avinyan
Yerevan Mayor Tigran Avinyan wrote on his social network pages that these days, the city is hosting the annual conference of the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD).
"It is an event of particular importance for the capital, during which a high-level dialogue is held on current topics and decisions are made on strategic issues of the bank's development.
Negotiations between us and the EBRD, which started in 2019, resulted in the decision to host the EBRD annual meeting at the highest level in Yerevan. Yerevan is an important and reliable partner for the Bank, which also guarantees the implementation of new projects and the expansion of cooperation," the mayor wrote.