ՀՀ գնդապետը մասնակցել է ՆԱՏՕ-ի անդամ և գործընկեր պետությունների համաժողովին
Մայիսի 7-10-ը Վաշինգտոնում տեղի է ունեցել ՆԱՏՕ-ի անդամ և գործընկեր պետությունների ռազմաուսումնական հաստատությունների ղեկավարների համաժողովը, որին մասնակցել է նաև ՀՀ ՊՆ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական ակադեմիայի պետ, գնդապետ Արսեն Մանգասարյանը։
Համաժողովի ընթացքում քննարկվել են առկա ու ապագա մարտահրավերները, և նախորոշվել են դրանց լուծմանը միտված գործողությունները։ Անդրադարձ է կատարվել ապագա հրամանատարների, առաջնորդների ուսուցման և դաստիարակման արդի մեթոդներին։
Համաժողովի ընթացքում Արսեն Մանգասարյանը հանդիպել է գործընկեր կառույցների ղեկավարներին, պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել՝ համագործակցության ընդլայնման վերաբերյալ։

The RA colonel participated in the conference of NATO member and partner states
On May 7-10, the conference of heads of military training institutions of NATO member and partner states was held in Washington, in which the head of the Vazgen Sargsyan Military Academy of the RA Ministry of Defense, Colonel Arsen Mangasaryan, also participated.
During the conference, the current and future challenges were discussed, and actions aimed at solving them were predetermined. Reference was made to modern methods of training and education of future commanders and leaders.
During the conference, Arsen Mangasaryan met with the heads of partner institutions; an agreement was reached on expanding cooperation.