ԵՊՀ-ում դասապրոցեսը բնականոն ընթացքի մեջ է (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Երևանի պետական համալսարանում, թեև կան ուսանողներ, որոնք միացել են «Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժման՝ դասադուլի կոչին, սակայն դասապրոցեսը նորմալ հունով ընթանում է։
«Արմենպրես»-ի նկարահանող խումբը եղել է համալսարանում, լուսանկարներ է արել լսարաններից, որոնցում երևում է, որ դասապրոցեսը բնականոն ընթացքի մեջ է։
Տավուշի թեմի առաջնորդ Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանը մայիսի 9-ին ուսանողներին դասադուլի կոչ էր արել, իսկ մայիսի 10-ի առավոտից «Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժման աջակիցները ակցիա են իրականացնում Երևանի պետական համալսարանում՝ ուսանողներին կոչ անելով միանալ իրենց։ Հանրապետության հրապարակից երթով դեպի ԵՊՀ է շարժվել նաև Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանը։

В ЕГУ, учебный процесс проходит нормально, хотя и есть студенты, присоединившиеся к забастовочному призыву движения «Тавуш во имя Родины»,
Съемочная группа " Арменпресс " посетила университет и сделала фотографии учебных аудиторий, на которых видно, что обучение проходит нормально.
Руководитель Тавушской епархии архиепископ Баграт Галстанян призвал студентов 9 мая объявить забастовку, а с утра 10 мая сторонники движения "Тавуш во имя Родины" проводят акцию в ЕГУ. , призывая студентов присоединиться к ним. Архиепископ Баграт Галстанян также прошел маршем от площади Республики к ЕГУ.