ԵՊՀ-ում դասապրոցեսը բնականոն ընթացքի մեջ է (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Երևանի պետական համալսարանում, թեև կան ուսանողներ, որոնք միացել են «Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժման՝ դասադուլի կոչին, սակայն դասապրոցեսը նորմալ հունով ընթանում է։
«Արմենպրես»-ի նկարահանող խումբը եղել է համալսարանում, լուսանկարներ է արել լսարաններից, որոնցում երևում է, որ դասապրոցեսը բնականոն ընթացքի մեջ է։
Տավուշի թեմի առաջնորդ Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանը մայիսի 9-ին ուսանողներին դասադուլի կոչ էր արել, իսկ մայիսի 10-ի առավոտից «Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժման աջակիցները ակցիա են իրականացնում Երևանի պետական համալսարանում՝ ուսանողներին կոչ անելով միանալ իրենց։ Հանրապետության հրապարակից երթով դեպի ԵՊՀ է շարժվել նաև Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանը։

The course is in normal progress at YSU (PHOTOS)
At the Yerevan State University, although there are students who have joined the strike call of the "Tavush for the Motherland" movement, the course usually goes on.
"Armenpress" film crew visited the university and took photos from the classrooms, which show that the course is going on normally.
Archbishop Bagrat Galstanyan, leader of the Diocese of Tavush, called on students to go on strike on May 9, and since the morning of May 10, supporters of the "Tavush for the Motherland" movement have been carrying out an action at Yerevan State University, calling on students to join them. Archbishop Bagrat Galstanyan also marched from Republic Square to YSU.