Երկու ցուցարարի մոտ սառը զենք է հայտնաբերվել
«Տավուշը հանուն հայրենիքի» նախաձեռնության և վերջինիս աջակիցների կողմից Երևան քաղաքում անցկացվող բողոքի ակցիաների, մասնավորապես երթի ընթացքում մայիսի 10-ին՝ ժամը 12․00-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի Նալբանդյան և Իսահակյան փողոցների խաչմերուկից սառը զենք կրելու կասկածանքով Ոստիկանության կենտրոնական բաժին են տեղափոխվել ակցիայի երկու մասնակից։
Վերջիններիս անձնական խուզարկությամբ նրանց մոտ հայտնաբերվել է սառը զենքի նմանվող առարկա՝ մեկական ծալովի դանակ։
Պարզվել է, որ վերջիններս Երևան քաղաքի 42-ամյա և 47-ամյա բնակիչներ են, որոնցից առաջինը նախկինում երեք անգամ դատապարտված է եղել՝ գույքի հափշտակության համար (որոնցից երկուսը՝ ավազակությամբ), իսկ երկրորդը՝ ուրիշի առողջությանը դիտավորությամբ ծանր վնաս պատճառելու համար։
Դեպքի առթիվ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 334-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։

У двух протестующих было обнаружено холодное оружие
В ходе акций протеста, проводимых инициативой «Тавуш во имя Родины» и ее сторонниками в Ереване, в частности, во время марша 10 мая, около 12:00, с пересечения улиц Налбандяна и Исаакяна в Ереване, двое протестующих были доставлены в Центральное управление полиции по подозрению в ношении холодного оружия.
При личном досмотре у последних у них был обнаружен предмет, похожий на холодное оружие, по одному складному ножу.
Выяснилось, что последние являются 42-летними и 47-летними жителями Еревана, первый из которых в прошлом трижды был судим за кражу имущества (два из них с разбоем), а второй - за умышленное причинение тяжкого вреда здоровью другого человека.