ՆԳՆ-ն այսօր կայանալիք հավաքի մասնակիցներին հորդորում է խստորեն պահպանել հասարակական կարգը
ՀՀ ՆԳՆ-ն այսօր կայանալիք հավաքի մասնակիցներին և կազմակերպիչներին հորդորում է խստորեն պահպանել հասարակական կարգը։
«Հարգելի՛ քաղաքացիներ,
ՆԳՆ ոստիկանությունը հետևողականորեն շարունակում և շարունակելու է իրականացնել օրենքով իրեն վերապահված գործառույթները՝ ապահովելով հասարակական կարգը և քաղաքացիների անվտանգությունը:
Այսօր կայանալիք հավաքի մասնակիցներին և կազմակերպիչներին հորդորում ենք զերծ մնալ հասարակական կարգի խախտմանն ուղղված գործողություններից, հարգել համաքաղաքացիների իրավունքները և ենթարկվել հասարակական կարգի պահպանություն իրականացնող ոստիկանության ծառայողների օրինական պահանջներին:
Հայաստանի Հանրապետությունը իրավական երկիր է, և հակաօրինական ցանկացած դրսևորում կարժանանա համապատասխան քրեաիրավական գնահատականի»:

МВД призывает участников сегодняшнего собрания строго соблюдать общественный порядок
МВД РА призывает участников и организаторов сегодняшнего собрания строго соблюдать общественный порядок.
«Уважаемые граждане,
Полиция МВД последовательно продолжает и будет выполнять возложенные на нее законом функции по обеспечению общественного порядка и безопасности граждан.
Призываем участников и организаторов сегодняшней встречи воздерживаться от действий, направленных на нарушение общественного порядка, уважать права сограждан и подчиняться законным требованиям сотрудников полиции, обеспечивающих общественный порядок.
«Республика Армения является законной страной, и любое незаконное проявление будет соответственно наказано».