Հաղթանակի և խաղաղության տոնի առթիվ վարչապետ Փաշինյանն այցելել է «Հաղթանակ» զբոսայգի
Հաղթանակի և խաղաղության տոնի առթիվ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի և օրենսդիր ու գործադիր մարմնի անդամների ուղեկցությամբ այցելել է «Հաղթանակ» զբոսայգի:
Նիկոլ Փաշինյանը մոտեցել է զբոսայգի ժամանած վետերաններին՝ շնորհավորել նրանց տոնական օրվա առթիվ և մաղթել առողջություն:
ՀՀ բարձրագույն ղեկավարությունը ծաղիկներ է դրել Անհայտ զինվորի հուշարձանին ու հարգանքի տուրք մատուցել ֆաշիզմի դեմ մղված պայքարում, ինչպես նաև Հայաստանի Հանրապետության պետականության, անկախության, ինքնիշխանության համար իրենց կյանքը տված մեր նահատակների հիշատակին:

On the occasion of Victory and Peace Day, Prime Minister Pashinyan visited "Haghtanak" park
On the occasion of Victory and Peace Day, Prime Minister Nikol Pashinyan, accompanied by the Speaker of the National Assembly Alen Simonyan, and members of the legislative and executive bodies, visited the "Victory" park.
Nikol Pashinyan approached the veterans who came to the park, congratulated them on the holiday, and wished them good health.
The highest leadership of the RA laid flowers at the Unknown Soldier's Monument. It paid tribute to the memory of our martyrs who gave their lives in the fight against fascism, as well as to the statehood, independence, and sovereignty of the Republic of Armenia.