Քննարկվել են ՀՀ և Ֆրանսիայի միջև գործակցության հեռանկարները
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Մխիթար Հայրապետյանը ապրիլի 30-ին ընդունել է Ֆրանսիայի Սենատի արտաքին հարաբերությունների, պաշտպանության և զինված ուժերի հանձնաժողովի և եվրոպական գործերի հանձնաժողովի անդամ Ռոնան Լը Գլյոյի ղեկավարած պատվիրակությանը:
Նախարարն իր խոսքում ընդգծել է Հայաստան-Ֆրանսիա բարեկամական հարաբերությունների բարձր մակարդակն ու փոխգործակցության հետևողական զարգացման կարևորությունը:
Հանդիպման ընթացքում Մխիթար Հայրապետյանը ներկայացրել է նախարարության գործունեության շրջանակն ու առաջնահերթությունները, մասնավորապես, կարևորել է կիբեռանվտանգության, թվայնացման, բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում երկու երկրների միջև առկա համագործակցության զարգացումը, Հայաստանի Հանրապետությունում ֆրանսիական տեխնոլոգիական կազմակերպությունների ներկայացվածության ապահովումը։
Տարածաշրջանային անվտանգության և խաղաղության ապահովման համատեքստում քննարկվել են ռազմական արդյունաբերության և օդատիեզերական ոլորտում գործակցության հեռանկարները։

Prospects of cooperation between RA and France were discussed
On April 30, RA Minister of High-Tech Industry Mkhitar Hayrapetyan received the delegation led by Ronan Le Gleut, a member of the Committee on Foreign Relations, Defense, and Armed Forces of the French Senate and the European Affairs Committee.
In his speech, the minister emphasized the high level of friendly relations between Armenia and France and the importance of consistent development of cooperation.
During the meeting, Mkhitar Hayrapetyan presented the scope and priorities of the Ministry's activities, particularly highlighting the crucial role of the discussed topics in the future of both countries: cyber security, digitization, high technologies, and the representation of French technological organizations in the Republic of Armenia.
In the context of ensuring regional security and peace, the prospects of cooperation in the military industry and aerospace sector were discussed.