Կիրանց մեկնած մասնագետների մեքենայում Մհեր Գրիգորյանը չի եղել
Հայաստանի պետական գերատեսչությունների մասնագետներն ապրիլի 26-ին ուղևորվել էին Կիրանց գյուղ, տվյալ բնակավայրում և հարակից տարածքներում բնակիչների խնդիրներն ուսումնասիրելու և գույքագրելու նպատակով։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրել են ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակից, լրատվամիջոցներում տարածված տեղեկությունը, թե մասնագետների հետ մեքենայում եղել է նաև Մհեր Գրիգորյանը, իրականությանը չի համապատասխանում։
Ավելի վաղ Կիրանցում բնակիչները փակել էին ճանապարհը` թույլ չտալով, իրենց իսկ խոսքով, քարտեզագրողների մուտքը համապատասխան հատված. արդյունքում՝ միջադեպ էր տեղի ունեցել ոստիկանների հետ։

Мгера Григоряна не было в машине со специалистами, которые ехали в Киранц
26 апреля специалисты госведомства Армении отправились в село Киранц с целью изучения и инвентаризации проблем жителей данного населенного пункта и прилегающих территорий.
Как сообщили "Арменпресс" в аппарате вице-премьера РА Мгера Григоряна, распространенная в СМИ информация о том, что Мгер Григорян также находился в машине со специалистами, не соответствует действительности.
Ранее жители Киранца перекрыли дорогу, воспрепятствовав, по их словам, доступу картографов на соответствующий участок. В результате произошел инцидент с полицией.