Քննարկվել են Հայաստան-Իտալիա ռազմական, ռազմատեխնիկական, ռազմատեխնոլոգիական համագործակցության հարցեր
Ապրիլի 23-25-ը պաշտոնական այցով Իտալիայի Հանրապետությունում գտնվող ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Կարեն Բրուտյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպումներ է ունեցել Իտալիայի պաշտպանության նախարարության սպառազինության ազգային տնօրեն և պաշտպանության գլխավոր քարտուղար, գեներալ Լուչիանո Պորտոլանոյի, Իտալիայի պաշտպանության նախարարի տեղակալ Մատեո Պերեգո դի Կրեմնագոյի, Կոնֆինդուստրիայի օդատիեզերական, պաշտպանության ու անվտանգության ֆեդերացիայի նախագահ Ջուզեպպե Կոսսիգայի, ինչպես նաև ռազմարդյունաբերական ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ:
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են Հայաստան-Իտալիա ռազմական, ռազմատեխնիկական, ռազմատեխնոլոգիական համագործակցությանը վերաբերող հարցեր, ձեռք են բերվել մի շարք պայմանավորվածություններ:

Issues of military, military-technical, and military-technological cooperation between Armenia and Italy were discussed
On April 23–25, the delegation led by the Deputy Defense Minister of the Republic of Italy, Karen Brutyan, who was in the Republic of Italy on an official visit, had meetings with the National Director of Armaments of the Italian Ministry of Defense and the General Secretary of Defense, General Luciano Portolano, the Deputy Minister of Defense of Italy, Matteo Perego di Cremnago, Confindustria Aerospace, Defense, and the president of the security federation, Giuseppe Cossiga, as well as representatives of military-industrial companies.
During the meetings, issues related to Armenia-Italy military, military-technical, and military-technological cooperation were discussed, and several agreements were reached.