Նախատեսվում է ավելացնել թվային ծառայություններ մատուցող օպերատորների թիվը բնակավայրերում
Օրենսդրական փաթեթով առաջարկվում է Կառավարության համար նախատեսել լիազորող նորմ՝ հանրապետության շուրջ 75 բնակավայրերում ևս թվային ծառայություններ մատուցող  օպերատորների ցանկն ընդլայնելու համար: Այս մասին տեղեկացրել է ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ Վաչե Տերտերյանը:
««Քաղաքացիական կացության ակտերի գրանցման մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը՝ կից օրենսդրական փաթեթով առաջին ընթերցմամբ քննարկվել է ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ապրիլի 26-ի հերթական նիստում:
Փաթեթին հանձնաժողովը դրական եզրակացություն է տվել: Այն նախատեսվում է ընդգրկել ԱԺ առաջիկա հերթական նիստերի օրակարգի նախագծում:

Планируется увеличить количество операторов, предоставляющих цифровые услуги в населенных пунктах.
Правительству предлагается законодательным пакетом предусмотреть разрешительную норму по расширению списка операторов, предоставляющих цифровые услуги, примерно в 75 населенных пунктах республики. Об этом сообщил заместитель министра территориального управления и инфраструктур РА Ваче Тертерян.
Проект закона "О внесении изменений в Закон "О регистрации актов гражданского проживания"" с приложенным к нему законодательным пакетом обсуждался в первом чтении на очередном заседании Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам 26 апреля.
Комиссия дала положительное заключение по пакету. Его планируется включить в проект повестки дня предстоящих очередных сессий НС.