Ի՞նչ նպատակով են ռուս խաղաղապահները ուղևորվել Գորիս և Սիսիան
ԼՂ ռուս խաղաղապահ զորախմբի մի խումբ զինծառայողներ և ավտոշարասյուն ուղևորվել են Գորիսի և Սիսիանի ժամանակավոր տեղակայման վայրեր՝ դրանց փակման աշխատանքները կազմակերպելու համար: «Արմենպրես»-ի հարցին ի պատասխան՝ այս մասին հայտարարել է ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը:
«ԼՂ-ում տեղակայվելու և խաղաղապահ գործունեություն ծավալելու համար ՌԴ խաղաղապահ զորախբմին ՀՀ կառավարության կողմից ժամանակավոր տեղակայման վայրեր են հատկացվել Գորիսում և Սիսիանում: Տեղանքն ընտրվել էր այդ թվում Լաչինի միջանցքի բնականոն գործունեությունն ապահովելու նպատակադրմամբ:
Քանի որ ՌԴ խաղաղապահ զորախումբը լքում է Լեռնային Ղարաբաղը, հասկանալիորեն չի կարող մնալ նաև Հայաստանի Հանրապետությունում: ԼՂ խաղաղապահ զորախմբի մի խումբ զինծառայողներ և ավտոշարասյուն ուղևորվել են Գորիսի և Սիսիանի ժամանակավոր տեղակայման վայրեր՝ դրանց փակման աշխատանքները կազմակերպելու համար»,- նշել է Գրիգորյանը:

С какой целью российские миротворцы отправились в Горис и Сисиан?
Группа и автоколонна миротворцев из НК направились во временные пункты дислокации в Горисе и Сисиане для организации работ по их закрытию. Об этом в ответ на запрос Арменпресс сказал секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян.
"Для дислокации в Нагорном Карабахе и осуществления миротворческой деятельности правительство Армении выделило российским миротворческим подразделения места временной дислокации в Горисе и Сисиане. Место также было выбрано с целью обеспечения нормальной работы Лачинского коридора.
Поскольку российские миротворческие войска покидают Нагорный Карабах, они, очевидно, не могут оставаться также в Республике Армения. Группа и автоколонна миротворцев из НК направились во временные пункты дислокации в Горисе и Сисиане для организации работ по их закрытию" - сказал Григорян.