Վարչապետը կարևորել է Հայաստանի և Գերմանիայի միջև համագործակցության զարգացումը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Գերմանական Վերականգնման վարկերի բանկի (KfW) պատվիրակության անդամներին:
Քննարկվել են Հայաստանում էներգետիկ ոլորտում իրականացվող և բանկի ներգրավվածությամբ նոր ծրագրերի իրականացման հնարավորությունները։
Վարչապետը կարևորել է Հայաստանի և Գերմանիայի միջև համագործակցության շարունակական զարգացումը և նշել, որ այդ հարաբերություններում կարևոր դեր ունի ՀՀ կառավարության և KfW-ի միջև փոխգործակցությունը:
Գերմանական Վերականգնման վարկերի բանկի (KfW) Ասիայում էներգետիկայի և ռեսուրսների կառավարման բաժնի ղեկավար Թոմաս Այզենբախը ընդգծել է, որ KfW-ն պատրաստ է աջակցել ՀՀ կառավարությանը՝ նոր ծրագրերի իրականացման գործում: KfW-ի ներկայացուցիչն անդրադառնալով Հայաստանի հետ տարբեր ոլորտներում իրականացվող ընթացիկ ծրագրերին, մասնավորապես, կարևորել է համատեղ նախագծերի իրականացումը: Նրա համոզմամբ, համատեղ ծրագրերը կնպաստեն ոլորտի շարունակական զարգացմանը:
Այնուհետև զրուցակիցներն անդրադարձել են նախագծերի ընթացքին ու նոր ծրագրերի իրականացմանը վերաբերող մի շարք հարցերի:

The Prime Minister emphasized the development of cooperation between Armenia and Germany
Prime Minister Nikol Pashinyan received the members of the German Reconstruction Credit Bank (KfW) delegation.
We discussed the possibilities of implementing new projects in the energy sector in Armenia with the bank's involvement.
The Prime Minister emphasized the continuous development of cooperation between Armenia and Germany and noted that the collaboration between the Government of Armenia and KfW plays an essential role in these relations.
Thomas Eisenbach, head of the energy and resource management department of the German Reconstruction Credit Bank (KfW) in Asia, emphasized that KfW is ready to support the RA government in implementing new projects. Referring to the current projects implemented with Armenia in various fields, the KfW representative particularly emphasized the implementation of joint projects. He believes that joint programs will contribute to the sector's continuous development.
Then, the interlocutors touched on a number of issues related to the projects' progress and the implementation of new programs.