Վարչապետը կարևորել է Հայաստանի և Գերմանիայի միջև համագործակցության զարգացումը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Գերմանական Վերականգնման վարկերի բանկի (KfW) պատվիրակության անդամներին:
Քննարկվել են Հայաստանում էներգետիկ ոլորտում իրականացվող և բանկի ներգրավվածությամբ նոր ծրագրերի իրականացման հնարավորությունները։
Վարչապետը կարևորել է Հայաստանի և Գերմանիայի միջև համագործակցության շարունակական զարգացումը և նշել, որ այդ հարաբերություններում կարևոր դեր ունի ՀՀ կառավարության և KfW-ի միջև փոխգործակցությունը:
Գերմանական Վերականգնման վարկերի բանկի (KfW) Ասիայում էներգետիկայի և ռեսուրսների կառավարման բաժնի ղեկավար Թոմաս Այզենբախը ընդգծել է, որ KfW-ն պատրաստ է աջակցել ՀՀ կառավարությանը՝ նոր ծրագրերի իրականացման գործում: KfW-ի ներկայացուցիչն անդրադառնալով Հայաստանի հետ տարբեր ոլորտներում իրականացվող ընթացիկ ծրագրերին, մասնավորապես, կարևորել է համատեղ նախագծերի իրականացումը: Նրա համոզմամբ, համատեղ ծրագրերը կնպաստեն ոլորտի շարունակական զարգացմանը:
Այնուհետև զրուցակիցներն անդրադարձել են նախագծերի ընթացքին ու նոր ծրագրերի իրականացմանը վերաբերող մի շարք հարցերի:

Премьер-министр подчеркнул развитие сотрудничества между Арменией и Германией
Премьер-министр Никол Пашинян принял членов делегации Немецкого кредитного банка реконструкции (KfW).
Обсуждались возможности реализации новых проектов, реализуемых в энергетическом секторе Армении с участием банка.
Премьер-министр подчеркнул постоянное развитие сотрудничества между Арменией и Германией и отметил, что сотрудничество между правительством Армении и KfW играет важную роль в этих отношениях.
Томас Айзенбах, руководитель отдела управления энергетикой и ресурсами Немецкого кредитного банка реконструкции (KfW) в Азии, подчеркнул, что KfW готов оказать поддержку правительству РА в реализации новых проектов. Касаясь текущих проектов, реализуемых с Арменией в различных сферах, представитель KfW особо подчеркнул реализацию совместных проектов. Он считает, что совместные программы будут способствовать непрерывному развитию отрасли.
Затем собеседники затронули ряд вопросов, связанных с ходом реализации проектов и реализацией новых программ.