Վարչապետն ընդունել է գերմանական Fichtner ընկերության պատվիրակությանը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է էներգետիկայի ոլորտում գործունեություն ծավալող գերմանական Fichtner ընկերության գործադիր տնօրեն Մարտին Շտիկելին և ընկերության ներկայացուցիչներին: Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ՀՀ-ում Գերմանիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Վիկտոր Ռիխտերը:
Վարչապետը ողջունել է այս տարվա փետրվարին Մյունխենում կայացած հանդիպման արդյունքներով գերմանական ընկերության պատվիրակության այցը Հայաստան և կարևորել վերականգնվող էներգետիկայի ոլորտի զարգացումը մեր երկրում:
Քննարկվել են ՀՀ կառավարության և Fichtner ընկերության միջև հետագա փոխգործակցությանն առնչվող հարցեր:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակել քննարկումները Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների, ինչպես նաև Էկոնոմիկայի նախարարությունների հետ՝ հետագա աշխատանքները կազմակերպելու նպատակով:

Премьер-министр принял делегацию немецкой компании Fichtner
Премьер-министр Никол Пашинян принял исполнительного директора немецкой компании Fichtner, работающей в энергетическом секторе, Мартина Штикеля и представителей компании. Во встрече также принял участие Чрезвычайный и Полномочный Посол Германии в Армении Виктор Рихтер.
Премьер-министр приветствовал визит делегации немецкой компании в Армению по итогам встречи, состоявшейся в Мюнхене в феврале этого года, и подчеркнул развитие сектора возобновляемой энергетики в нашей стране.
Были обсуждены вопросы дальнейшего сотрудничества между правительством РА и компанией Fichtner.
Было решено продолжить обсуждения с министерствами территориального управления и инфраструктуры, а также экономики с целью организации дальнейшей работы.