Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է Տավուշի մարզ: Վարչապետը եղել է Ոսկեպար, Կիրանց և Բերքաբեր բնակավայրերում՝ տեղի բնակիչներին ներկայացրել Ադրբեջանի հետ խաղաղության՝ ներառյալ սահմանազատման գործընթացում առկա իրավիճակը։ Հաջորդիվ վարչապետը պատասխանել է բնակիչներին հետաքրքրող տարբեր հարցերի:
Նիկոլ Փաշինյանը Բերքաբերում ծանոթացել է սահմանամերձ բնակավայրերում կառավարության կողմից իրականացվող մինչև 16 մլն դրամ աջակցությամբ՝ անհատական բնակելի տների կառուցման ծրագրի ընթացքին:
Բնակիչները գոհունակություն են հայտնել կառավարության նախաձեռնությունից և ընդգծել ծրագրի շարունակականությունն ապահովելու կարևորությունը: Վարչապետն, իր հերթին, նշել է, որ գործադիրը հետևողական է լինելու սահմանամերձ բնակավայրերում ծրագրի արդյունավետ իրագործման հարցում:

Премьер-министр посетил населенные пункты Воскепар, Киранц и Беркабер
Премьер-министр Никол Пашинян посетил Тавушскую область. Премьер-министр побывал в населенных пунктах Воскепар, Киранц и Беркабер и представил местным жителям текущую ситуацию в мирном процессе с Азербайджаном, в том числе в контексте делимитации границы. Затем премьер-министр ответил на интересующие жителей различные вопросы.
В Беркабере Никол Пашинян ознакомился с ходом реализации проекта строительства индивидуальных жилых домов, поддержанного правительством на сумму до 16 млн драмов в приграничных населенных пунктах.
Жители выразили удовлетворение инициативой правительства и подчеркнули важность обеспечения непрерывности реализации проекта. Премьер-министр, в свою очередь, отметил, что власть будет последовательна в эффективной реализации программы в приграничных населенных пунктах.