Երջանիկ Նոր տարի և ամենայն բարիք. վարչապետը շնորհավորել է եզդիական համայնքին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի եզդիական համայնքի ներկայացուցիչներին Նոր տարվա` Մալաքե Թաուսի առթիվ։
«Հայաստանի Հանրապետության եզդիական համայնքի հարգելի՛ ներկայացուցիչներ,
Ջերմորեն շնորհավորում եմ բոլորիդ Նոր տարվա` Մալաքե Թաուսի տոնի առիթով:
Թող Նոր տարին հաջողություններ բերի ձեզ և ձեր ընտանիքներին՝ բացելով զարգացման ու առաջադիմության նոր հորիզոններ:
Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունը շարունակական ջանքեր է գործադրում, որ մեր երկրի ազգային փոքրամասնությունները ներկայացնող համայնքների, այդ թվում՝ եզդիական համայնքի ներկայացուցիչները կարողանան պահպանել և զարգացնել իրենց ազգային ինքնությունը, մշակութային ու կրոնական ինքնարտահայտման, ինչպես նաև կրթական պատշաճ հնարավորություններ ունենան, և մենք շարունակելու ենք այս քաղաքականությունը:
Կարևորում ենք նաև տնտեսական գործունեության հավասար հնարավորությունները` ի շահ յուրաքանչյուրի անհատական և մեր պետության ընդհանրական բարեկեցության:
Հայաստանի Հանրապետության եզդիական համայնքի հարգելի՛ ներկայացուցիչներ, երջանիկ Նոր տարի և ամենայն բարիք եմ մաղթում բոլորիդ և յուրաքանչյուրիդ»,- ասվում է ուղերձում։

Happy New Year, and all the best. The Prime Minister congratulated the Yezidi community
Prime Minister Nikol Pashinyan congratulated the representatives of the Yezidi community of Armenia on the occasion of the New Year, Tawûsî Melek.
"Dear representatives of the Yezidi community of the Republic of Armenia,
I warmly congratulate all of you on the occasion of the New Year, Tawûsî Melek holiday.
May the New Year bring success to you and your families, opening new horizons of development and progress.
The Government of the Republic of Armenia continuously makes efforts to ensure that the representatives of the communities representing the national minorities of our country, including the Yazidi community, can maintain and develop their national identity, cultural and religious self-expression, and proper educational opportunities. We will continue this policy.
We also emphasize equal opportunities for economic activity for the benefit of everyone's individual and general well-being of our state.
Dear representatives of the Yazidi community of the Republic of Armenia, I wish a happy New Year and all the best to everyone," the message reads.