Դիտարկվել են դեպի Ակադեմիական քաղաքի հատված տանող երկաթուղային ենթակառուցվածքները
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Երևանի «Սասունցի Դավիթ» կայարանից երկաթուղով շրջայց է կատարել՝ դիտարկելու դեպի Ակադեմիական քաղաքի հատված տանող երկաթուղային ենթակառուցվածքները և դրանք զարգացնելու հնարավորությունները:
Վարչապետին ուղեկցել են կառավարության շահագրգիռ գերատեսչությունների ղեկավարները, Երևանի քաղաքապետը, Ակադեմիական քաղաքի գլխավոր հատակագիծը նախագծող gmp International GmbH Architects and Engineers ընկերության ներկայացուցիչներն ու ճարտարապետական խմբի անդամները:
Վարչապետը կանգառներ է ունեցել «Սպանդարյան» և «Ալմաստ» կայարաններում, որտեղ շրջայցի մասնակիցների հետ տեղում քննարկվել են ապագա ճանապարհային ցանցի հիմնման հնարավորությունները: Կարևորվել է տարբեր ուղղություններից Ակադեմիական տանող ճանապարհային ցանցի զարգացումն ու այդ ուղղությամբ համապատասխան աշխատանքների իրականացումը:

Осмотрена железнодорожная инфраструктура ведущая к участку Академгородка
Премьер-министр Никол Пашинян совершил железнодорожную поездку со станции Еревана «Сасунци Давит», чтобы осмотреть железнодорожную инфраструктуру, ведущую к участку Академгородка, и возможности ее развития.
Премьер-министра сопровождали руководители профильных ведомств правительства, мэр Еревана, представители компании gmp International GmbH Architects and Engineers, разрабатывающей генеральный план Академгородка, и члены архитектурной группы.
Премьер-министр сделал остановки на станциях "Спандарян" и "Алмаст", где с участниками тура обсуждались возможности создания будущей дорожной сети. Особо отмечено развитие дорожной сети, ведущей к академии с разных направлений, и реализация соответствующих работ в этом направлении.