Ռուբինյանը կարևորել է Վրաստանի հետ ռազմավարական գործընկերություն հաստատելու փաստը
Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանն ապրիլի 12-ին ընդունել է Վրաստանի արդարադատության նախարար Ռատի Բրեգաձեի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպմանը ներկա  են եղել ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վլադիմիր Վարդանյանը եւ մեր երկում Վրաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Գիորգի Շարվաշիձեն:
Ողջունելով հյուրերին` Ռուբեն Ռուբինյանը կարեւորել է Վրաստանի հետ ռազմավարական գործընկերություն հաստատելու փաստը: ԱԺ փոխնախագահն ընդգծել է, որ վերջին տարիներին հայ-վրացական հարաբերությունները հասել են զարգացման նոր մակարդակի:
Կողմերը խոսել են խորհրդարանական հարաբերություններից, կարեւորել համանման հանձնաժողովների միջեւ փոխգործակցության խորացումը:

Рубинян отметил важность установления стратегического партнерства с Грузией
12 апреля вице-спикер Национального собрания Армении Рубен Рубинян принял делегацию, возглавляемую министром юстиции Грузии Рати Брегадзе.
На встрече присутствовали председатель Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам Владимир Варданян и Чрезвычайный и Полномочный Посол Грузии в нашей стране Георгий Шарвашидзе.
Приветствуя гостей, Рубен Рубинян подчеркнул факт установления стратегического партнерства с Грузией. Вице-спикер НС подчеркнул, что армяно-грузинские отношения в последние годы вышли на новый уровень развития.
Стороны говорили о парламентских отношениях, подчеркнули углубление взаимодействия между аналогичными комиссиями.