«ՍոֆթԿոնստրակտ» ընկերություն է այցելել Հայ-ֆրանսիական առևտրաարդյունաբերական պալատի պատվիրակությունը
Ապրիլի 10-ին «ՍոֆթԿոնստրակտ» տեխնոլոգիական ընկերությունը հյուրընկալել է Հայ-ֆրանսիական առևտրաարդյունաբերական պալատի պատվիրակությանը, որի կազմում ընդգրկված էր տարբեր ոլորտներ ներկայացնող շուրջ 30 ընկերության 60 ներկայացուցիչ։
Հայ-ֆրանսիական առևտրաարդյունաբերական պալատի պատվիրակությանը դիմավորել են «ՍոֆթԿոնստրակտ» ՓԲԸ ռազմավարական գծով տնօրեն Գագիկ Արզումանյանը և «Ֆասթ Բանկ» ՓԲԸ գործադիր տնօրեն Գարեգին Դարբինյանը։
Պատվիրակությունը շրջայց է կատարել «ՍոֆթԿոնստրակտ» ընկերության գլխամասային մասնաշենքում, եղել «Fast Bank»-ի, «Fast Media»-ի, «Ucraft»-ի, «AI Hoory»-ի, «CreedRoomz»-ի գրասենյակներում, ծանոթացել դրանց գործունեությանը։
Հաջորդիվ «ՍոֆթԿոնստրակտ» ՓԲԸ ռազմավարական գծով տնօրեն Գագիկ Արզումանյանը և Fastex-ի ղեկավար Վախթանգ Աբրահամյանը «ՍոֆթԿոնստրակտ» ՓԲԸ գլխավոր դահլիճում պատվիրակության անդամներին ներկայացրել են առաջատար տեխնոլոգիաների արտադրությամբ և տարածմամբ զբաղվող «ՍոֆթԿոնստրակտ» ՓԲԸ-ի և դրա հետ փոխկապակցված ընկերությունների գործունեությունը Հայաստանում և արտերկրում, ընթացիկ ձեռքբերումներն ու զարգացման ծրագրերը։  Նշվել է, որ Բադալյան եղբայրների կողմից հիմնադրված ու ՀՀ-ում գործող բոլոր կազմակերպություններում ներկայում աշխատում է ավելի քան 7000 անձ, իսկ 5 մայրցամաքի 16 երկրում գործող մասնաճյուղերում՝ ավելի քան 2100 անձ։ Անդրադարձ է եղել, մասնավորապես, տեխնոլոգիական, ֆինանսական, Web3, արհեստական բանականության, կրիպտոարժույթների, ինչպես նաև գյուղատնտեսության և անշարժ գույքի ոլորտներում իրականացվող  նախագծերին ու պրոդուկտներին։ Մանրամասներ են ներկայացվել Fastex էկոհամակարգի և այդ շրջանակում տարվող թվային փոխակերպման գործընթացի վերաբերյալ։
Մտքերի փոխանակության ընթացքում քննարկվել են հնարավոր համագործակցությանը վերաբերող հարցեր։
Հանդիպումն անցել է ջերմ և կառուցողական մթնոլորտում։  Հայ-ֆրանսիական առևտրաարդյունաբերական պալատի պատվիրակության անդամներին տրամադրվել են «ArLeAm» ապրանքանիշի արտադրանքը պարունակող խորհրդանշական նվեր-փաթեթներ։

The delegation of the Armenian-French Chamber of Commerce and Industry visited the "SoftConstruct" company
On April 10, the "SoftConstruct" technology company hosted the Armenian-French Chamber of Commerce and Industry delegation, which included 60 representatives of about 30 companies representing various sectors.
Gagik Arzumanyan, strategic director of "SoftConstruct" CJSC, welcomed the Armenian-French Chamber of Commerce and Industry delegation and Garegin Darbinyan, executive director of "Fast Bank" CJSC.
The delegation toured SoftConstruct's headquarters building, visited the offices of Fast Bank, Fast Media, Ucraft, AI Hoory, and CreedRoomz, and became acquainted with their activities.
Next, Gagik Arzumanyan, Strategic Director of "SoftConstruct" CJSC, and Vakhtang Abrahamyan, head of Fastex, presented to the members of the delegation in the main hall of "SoftConstruct" CJSC the current activities of "SoftConstruct" CJSC, engaged in the production and distribution of leading technologies, and its affiliated companies in Armenia and abroad. Achievements and development plans. It was noted that more than 7,000 people currently work in all the organizations founded by the Badalyan brothers and operating in RA, and more than 2,100 people in branches operating in 16 countries on 5 continents. There was a reference, in particular, to the projects and products implemented in the fields of technology, finance, Web3, artificial intelligence, cryptocurrencies, agriculture, and real estate. Details were presented about the Fastex ecosystem and the digital transformation process that is taking place within it.
During the exchange of ideas, issues related to possible cooperation were discussed.
The meeting took place in a warm and constructive atmosphere. The members of the delegation of the Armenian-French Chamber of Commerce and Industry were given symbolic gift packages containing the products of the "ArLeAm" brand.