Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավարը կժամանի Հայաստան
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը կարգադրություն է ստորագրել` Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամական խմբի գլխավորած պատվիրակությանն ընդունելու մասին: Դրանում ասված է.
«Ղեկավարվելով «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 5-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 12-րդ կետով` կարգադրում եմ.
1. Կազմակերպել 2024 թվականի ապրիլի 19-26-ը Հայաստանի Հանրապետություն ժամանող՝ Ֆրանսիայի Սենատի Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Ժիլբեր-Լյուկ Դըվինազի գլխավորած պատվիրակության ընդունելությունը:
2. Ազգային ժողովի Հայաստան-Ֆրանսիա բարեկամական խմբի ղեկավար, Ազգային ժողովի պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վլադիմիր Վարդանյանին՝ ընդունել պատվիրակությանը»:

Глава группы дружбы Франция-Армения прибудет в Армению
Спикер НС РА Ален Симонян подписал распоряжение о приеме делегации, возглавляемой группой дружбы Франция-Армения. Там говорится:
"Руководствуясь пунктом 12 части 2 статьи 5 конституционного закона "Регламента Национального Собрания", приказываю:
1. Организовать прием делегации во главе с руководителем группы дружбы Франция-Армения Сената Франции Жильбером-Люком Девиназом, прибывающей в Республику Армения 19-26 апреля 2024 года.
2. Председателю постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам Владимиру Варданяну встретить делегацию руководителя группы дружбы Армения-Франция.