Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավարը կժամանի Հայաստան
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը կարգադրություն է ստորագրել` Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամական խմբի գլխավորած պատվիրակությանն ընդունելու մասին: Դրանում ասված է.
«Ղեկավարվելով «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 5-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 12-րդ կետով` կարգադրում եմ.
1. Կազմակերպել 2024 թվականի ապրիլի 19-26-ը Հայաստանի Հանրապետություն ժամանող՝ Ֆրանսիայի Սենատի Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Ժիլբեր-Լյուկ Դըվինազի գլխավորած պատվիրակության ընդունելությունը:
2. Ազգային ժողովի Հայաստան-Ֆրանսիա բարեկամական խմբի ղեկավար, Ազգային ժողովի պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վլադիմիր Վարդանյանին՝ ընդունել պատվիրակությանը»:

The head of the France-Armenia friendship group will arrive in Armenia
RA NA Speaker Alen Simonyan signed an order accepting the delegation led by the France-Armenia friendship group. It says:
"Guided by Article 5, Part 2, Clause 12 of the "Regulations of the National Assembly" constitutional law, I order:
1. To organize the reception of the delegation led by Gilbert-Luc Devinaz, the head of the France-Armenia friendship group of the French Senate, arriving in the Republic of Armenia on April 19-26, 2024.
2. Vladimir Vardanyan, head of the Armenia-France friendship group of the National Assembly and chairman of the Standing Committee on State and Legal Affairs of the National Assembly, will welcome the delegation.