Ադրբեջանական ԶՈՒ–ն գիշերը կրակ է բացել Սյունիքի մարզի ուղղությամբ
Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրությունը, թե իբր ապրիլի 8-ին՝ ժամը 23։35-23։45-ն ընկած ժամանակահատվածում, ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել սահմանագոտու հարավարևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը։
Միևնույն ժամանակ Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտնում է, որ Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումներն ապրիլի 8-ին՝ ժամը 22:50-ին, Արավուսի (Սյունիքի մարզ), ժամը 22:55-ին Խոզնավարի (Սյունիքի մարզ) հատվածում կրակ են բացել ՀՀ ԶՈՒ դիրքերի ուղղությամբ:

The Azerbaijani Armed Forces opened fire in the direction of Syunik region at night
The statement of the Ministry of Defense of Azerbaijan, that allegedly, on April 8, between 23:35 and 23:45, the units of the RA Armed Forces opened fire in the direction of the Azerbaijani positions located in the southeastern part of the border zone, does not correspond to reality.
At the same time, the Ministry of Defense of the Republic of Armenia informs that on April 8, at 22:50, the units of the Azerbaijani Armed Forces opened fire at the positions of the Armenian Armed Forces in the area of Aravus (Syunik region) and at 22:55 in Khoznavar (Syunik region).