Նախարար Գևորգ Պապոյանն ապրիլի 6-ին այցելել է Արագածոտնի մարզի Ապարան համայնքի Եղիպատրուշ բնակավայր՝ ծանոթանալու «Մայլեռ Մաունթին Ռեզորթ» լեռնադահուկային համալիրի գործունեությանը։
Նախարարը «Մայլեռ Մաունթին Ռեզորթ» ընկերության հիմնադիր Տիգրան Հարությունյանի և տնօրեն Մհեր Բաղդասարյանի ուղեկցությամբ շրջել է համալիրում, հետևել ընթացիկ շինարարական աշխատանքներին, ժամանցային կենտրոնների և ճոպանուղու կայանների կառուցմանը, ծանոթացել առաջիկայում նախատեսվող ծրագրերին։
Ավարտական փուլում «Մայլեռը» կունենա ընդհանուր 17 հիմնական նստատեղային և գոնդոլային ճոպանուղի, 102 կմ երկարությամբ սահուղիներ։ Կառուցվելու են հյուրանոցներ, ռեստորաններ, ամառային և ձմեռային ատրակցիոններ: «Մայլեռում» հասանելի կլինեն ձմեռային մարզաձևերի և ժամանցի տարբեր ձևեր՝ զիփ-լայն, ձիավարություն, լեռնագնացություն և հեծանվային արշավներ, քեմփինգ, զորբինգ, ռոդելբան, փեյնբոլ / սթրայքբոլ (Airsoft) և այլն։
«Մայլեռն» իր գործունեությամբ կնպաստի մեր երկրում զբոսաշրջության, սպորտի զարգացմանը, հանգստի և ժամանցի նոր ուղղությունների, առողջ ապրելակերպի մշակույթի ձևավորմանը։

Геворг Папоян ознакомился с деятельностью горнолыжного комплекса «Майлер Маунтин Резорт».
6 апреля министр Геворг Папоян посетил поселок Египатруш общины Апаран Арагацотнского марза, чтобы ознакомиться с деятельностью горнолыжного комплекса "Майлер Маунтин Резорт".
В сопровождении основателя компании «Майлер Маунтин Резорт» Тиграна Арутюняна и директора Мгера Багдасаряна министр осмотрел комплекс, проследил за ходом строительных работ, строительством развлекательных центров и станций канатной дороги, ознакомился с намеченными планами на ближайшие годы.
На заключительном этапе «Майлер» будет иметь в общей сложности 17 основных канатных и гондольных канатных дорог, а также горки длиной 102 км. Будут построены отели, рестораны, летние и зимние аттракционы. В «Майлере» будут доступны различные виды зимних видов спорта и развлечений: зиплайн, катание на лошадях, альпинизм и езда на велосипеде, кемпинг, зорбинг, катание на санях, пейнтбол/страйкбол (Airsoft) и многое другое.
Своей деятельностью «Майлер» будет способствовать развитию туризма, спорта, новых направлений отдыха и развлечений, формированию культуры здорового образа жизни в нашей стране.