Ադրբեջանի ԶՈւ-ն կրակ է բացել հայկական դիրքերի ուղղությամբ
Ապրիլի 5-ին՝ ժամը 17:05-ին, Չինարիի (Տավուշի մարզ), իսկ ժամը 17:30-ին Վերին Շորժայի (Գեղարքունիքի մարզ) հատվածում Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումները հրաձգային զենքից կրակ են բացել հայկական դիրքերի ուղղությամբ: Այս մասին հայտնում է ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը։
Միևնույն ժամանակ, Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտնում է, որ Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրությունն այն մասին, թե ապրիլի 5-ին՝ ժամը 17:25-ի սահմաններում, ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումներն իբր կրակ են բացել սահմանագոտու հյուսիսարևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, հերթական ապատեղեկատվությունն է։

The Ministry of Defense of the Republic of Armenia reports that on April 5, at 5:05 p.m., in Chinari (Tavush region) and at 5:30 p.m. in Verin Shorzha (Gegharkunik marz), Azerbaijani Armed Forces units opened fire from small arms towards Armenian positions.
At the same time, the Ministry of Defense of the Republic of Armenia informs that the message of the Ministry of Defense of Azerbaijan that on April 5, around 5:25 p.m., the units of the RA Armed Forces allegedly opened fire in the direction of the Azerbaijani positions located in the northeastern part of the border zone, is another misinformation.