Զորքերի կուտակումների մասին տեղեկատվությունը կեղծ է. ՀՀ ՊՆ
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը շարունակում է ապատեղեկատվություն տարածել՝ նշելով, թե իբր Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերը սահմանագոտու տարբեր ուղղություններում անձնակազմի, զրահատեխնիկայի, հրետանային և կրակային այլ միջոցների կուտակումներ, ակտիվ տեղաշարժեր է իրականացնում: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ-ից:
«Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը նաև հրապարակել է Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի պահպանության թիկունքային տեղամասերում վերջին ամիսներին իրականացրած ինժեներական, ամրաշինական և, ընդհանուր առմամբ, պաշտպանական բնույթի ու նշանակության ենթակառուցվածքների շինարարական աշխատանքների տեսամոնտաժված կադրերը` այսպիսով փորձելով դրանք ներկայացնել իբրև վերջին մի քանի օրերին տեղի ունեցած ակտիվ աշխատանքներ և կուտակումներ առաջնագծում:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտնում է, որ ՀՀ սուվերեն տարածքում ինժեներական աշխատանքների իրականացումը ՀՀ ինքնիշխան իրավունքն է, դրանք կրում են բացառապես պաշտպանական բնույթ և միտված են ՀՀ տարածքային ամբողջականության  պաշտպանությանը:
Ինչպես նշել էինք, Հայաստան-Ադրբեջան պետական սահմանի երկայնքով վերջին շրջանի օպերատիվ իրավիճակը ՀՀ ՊՆ-ն գնահատում է կայուն և սահմանի պահպանության համար լրացուցիչ միջոցներ ձեռնարկելու անհրաժեշտություն չի տեսնում, հետևաբար զորքերի կուտակումների մասին տեղեկատվությունը չի համապատասխանում իրականությանը»,- ասված է հաղորդագրությունում:

Информация о скоплении войск не соответствует действительности. Министерство обороны
Министерство обороны Азербайджана продолжает распространять дезинформацию, заявляя, что Вооруженные силы Республики Армения активно перемещают и скапливают личный состав, бронетехнику, артиллерию и другие огневые средства в разных направлениях приграничной зоны. Об этом сообщает Министерство обороны РА.
"Министерство обороны Азербайджана также опубликовало видеомонтаж инженерных, фортификационных и в целом строительных работ объектов оборонного характера и значения, проведенных в последние месяцы в тыловых зонах охраны Вооруженных Сил  Республики Армения, пытаясь тем самым представить их как активные работы и скопления, происходившие в последние дни на переднем крае.
Министерство обороны Республики Армения сообщает, что осуществление инженерных работ на суверенной территории Республики Армения является суверенным правом Республики Армения, они носят исключительно оборонительный характер и направлены на защиту Территориальная целостность Республики Армения.
Как мы уже упоминали, Министерство обороны РА считает оперативную ситуацию вдоль госграницы Армения-Азербайджан стабильной и не видит необходимости принимать дополнительные меры по охране границы, поэтому информация о скоплении войск не соответствует действительности", - говорится в сообщении.