Գևորգ Պապոյանն ընդունել է «Ամբեր Կապիտալ» ընկերության ներկայացուցիչներին
Ընկերության գործադիր տնօրեն Անուշավան Սիմոնյանը ներկայացրել է «Ամբեր Կապիտալ» ընկերության կողմից կառավարվող ԵՄ-Հայաստան ՓՄՁ ֆոնդի  գործունեությունը, ներդրումային քաղաքականությունը և իրականացված ներդրումները։
Անդրադարձ է կատարվել ֆոնդի գործունեության համար հետաքրքրական ոլորտներին (գյուղատնտեսություն, վերականգնվող էներգետիկա և այլն)։
Նախարարը կարևորել է ներդրումային ֆոնդի գործունեությունը Հայաստանի կապիտալի շուկայի զարգացման և լավ կորպորատիվ կառավարման մշակույթի ներդրման համատեքստում  պատրաստակամություն հայտնել շարունակել փոխգործակցությունը՝  նպաստելով Հայաստանի Հանրապետությունում ներդրումների աճի խթանմանը:

Minister Gevorg Papoyan received the representatives of the "Amber Capital" company.
The company's executive director, Anushavan Simonyan, presented the activities, investment policy, and realized investments of the EU-Armenia SME fund managed by "Amber Capital."
The fields of interest for the fund's activities (agriculture, renewable energy, etc.) were mentioned.
The Minister highlighted the activity of the investment fund in the context of the development of the capital market of Armenia and the introduction of a culture of good corporate governance and expressed readiness to continue cooperation, contributing to the promotion of investment growth in the Republic of Armenia.