Գևորգ Պապոյանն ընդունել է «Ամբեր Կապիտալ» ընկերության ներկայացուցիչներին
Ընկերության գործադիր տնօրեն Անուշավան Սիմոնյանը ներկայացրել է «Ամբեր Կապիտալ» ընկերության կողմից կառավարվող ԵՄ-Հայաստան ՓՄՁ ֆոնդի  գործունեությունը, ներդրումային քաղաքականությունը և իրականացված ներդրումները։
Անդրադարձ է կատարվել ֆոնդի գործունեության համար հետաքրքրական ոլորտներին (գյուղատնտեսություն, վերականգնվող էներգետիկա և այլն)։
Նախարարը կարևորել է ներդրումային ֆոնդի գործունեությունը Հայաստանի կապիտալի շուկայի զարգացման և լավ կորպորատիվ կառավարման մշակույթի ներդրման համատեքստում  պատրաստակամություն հայտնել շարունակել փոխգործակցությունը՝  նպաստելով Հայաստանի Հանրապետությունում ներդրումների աճի խթանմանը:

Геворг Папоян принял представителей компании «Амбер Капитал»
Исполнительный директор компании Анушаван Симонян представил деятельность фонда МСП ЕС-Армения, инвестиционную политику и инвестиции компании «Амбер Капитал».
Были упомянуты сферы интересов деятельности фонда (сельское хозяйство, возобновляемая энергетика и т.д.).
Министр подчеркнул важность деятельности инвестиционного фонда в контексте развития рынка капитала Армении и внедрения культуры хорошего корпоративного управления, выразив готовность продолжать сотрудничество, способствуя содействию росту инвестиций в Республике Армения.