Տեղի է ունեցել հանդիպում ՄԹ ՊՆ ներկայացուցիչների հետ
Պաշտպանության ոլորտում Հայաստանի Հանրապետություն-Միացյալ Թագավորություն համագործակցության շրջանակում մարտի 28-29-ը Լոնդոնում տեղի են ունեցել կոռուպցիայի դեմ պայքարին վերաբերող քննարկումներ: Հայկական պատվիրակությունը գլխավորել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության գլխավոր քարտուղար Համլետ Բատիկյանը:
Միջոցառման ընթացքում տեղի է ունեցել հանդիպում ՄԹ պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչների հետ` ՄԹ պաշտպանության նախարարության անվտանգության քաղաքականության գլխավոր տնօրեն Փոլ Ուայաթի և պաշտպանության ապահովման տնօրեն Գայ Լեսթերի գլխավորությամբ: Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Վարուժան Ներսեսյանը:
Քննարկվել են կոռուպցիայի դեմ պայքարի ոլորտում ՀՀ-ՄԹ համագործակցությանն առնչվող հարցեր:  ՀՀ պաշտպանության նախարարության գլխավոր քարտուղար Համլետ Բատիկյանը ներկայացրել է կոռուպցիայի դեմ պայքարում ՀՀ ՊՆ ընթացիկ ծրագրերը:  Բրիտանական կողմը ներկայացրել է այդ ոլորտում առկա փորձն ու մեթոդաբանությունը և ՀՀ պաշտպանության նախարարությանն անհրաժեշտ օժանդակություն ցուցաբերելու պատրաստակամություն հայտնել։
Քննարկումների ընթացքում ձեռք են բերվել մի շարք պայմանավորվածություններ՝ համատեղ ծրագրեր իրականացնելու, փորձագիտական և մեթոդական օժանդակություն տրամադրելու ուղղությամբ:

A meeting was held with representatives of the UK Ministry of Defense
Within the framework of the cooperation between the Republic of Armenia and the United Kingdom in the defense field, discussions on the fight against corruption took place in London on March 28-29. The Armenian delegation was headed by Hamlet Batikyan, Secretary General of the RA Ministry of Defense.
During the event, a meeting was held with representatives of the UK Ministry of Defense led by Paul Wyatt, Director General of Security Policy of the UK Ministry of Defense, and Guy Lester, Director of Defense Assurance. Varuzhan Nersesyan, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Armenia to the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland, also participated in the meeting.
Issues related to RA-UK cooperation in the fight against corruption were discussed. Secretary General of the RA Ministry of Defense Hamlet Batikyan presented the current programs of the RA Ministry of Defense in the fight against corruption. The British side presented the existing experience and methodology in that field and expressed its willingness to assist the Ministry of Defense of the Republic of Armenia.
During the discussions, a number of agreements were reached regarding implementing joint projects and providing expert and methodical support.