Ծանրամարտի աշխարհի 2027թ. առաջնության անցկացման իրավունքը վստահվել է Հայաստանին
Ծանրամարտի միջազգային ֆեդերացիան որոշում է կայացրել 2027 թվականի աշխարհի առաջնության անցկացման իրավունքը վստահել Հայաստանին:
ԿԳՄՍ-ից հայտնում են, որ ասա աշխարհի առաջին առաջնությունն է օլիմպիական մարզաձևից, որը կանցկացվի Հայաստանում:
Հիշեցնենք՝ 2023 թվականին Երևանում անցկացված ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությունում հայ ծանրորդները պոկում, հրում վարժություններում և երկամարտում ընդհանուր առմամբ նվաճել են 36 մեդալ, որից 12-ը՝ ոսկե, 11-ը՝ արծաթե և 13-ը՝ բրոնզե:
Ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությունը լավագույնս կազմակերպելու համար հայկական կողմը Եվրոպայի ֆեդերացիայի ղեկավարների կողմից արժանացել է հուշանվերների:

The right to hold the 2027 World Weightlifting Championship has been entrusted to Armenia
The International Weightlifting Federation has entrusted Armenia with the right to hold the 2027 World Championship.
MESCS reports that this is the first world championship for an Olympic sport that will be held in Armenia.
To remind you, at the European Weightlifting Championship in Yerevan in 2023, Armenian weightlifters won 36 medals in snatch, push, and doubles, 12 of which were gold, 11 silver, and 13 bronze.
The heads of the European Federation awarded the Armenian side with souvenirs for the best organization of the European Weightlifting Championship.