Fastex-ի և ftNFT-ի աջակցությամբ կայացել է Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային օրվան նվիրված սիմֆոնիկ համերգը (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Fastex-ի և ftNFT-ի աջակցությամբ օրերս «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահում տեղի է ունեցել Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային օրվան նվիրված սիմֆոնիկ համերգ։
Հայաստան էին ժամանել աշխարհահռչակ դաշնակահարներ Էլեն Մեղսիե-Առնոն և Լուի Լորթին: Մեծ պահանջարկ վայելող երաժիշտների ձայնադարանը ներառում է չորս ձեռքի և երկու դաշնամուրի համար գրված ստեղծագործություններ՝ Մոցարտից և Շուբերտից մինչև Դեբյուսի և Ռավել:
Երեկոյի ընթացքում սիրված դուետի և Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի կատարմամբ հնչել են Մորիս Ռավելի, Ֆրանսիս Պուլենկի և Կլոդ Դեբյուսիի հայտնի ստեղծագործությունները։ Ունկնդիրները հնարավորություն են ունեցել վայելելու միջազգային արվեստագետների և ՀՀ պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի փայլուն կատարումները:
Միջոցառման ավարտից հետո նվագախմբի հիմնադիր գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանը նշել է. «Կան գործընկերներ, որոնք օգնում են նախագծերին, և գաղափարակիցներ, որոնք ոգևորում են: Շատ շնորհակալ եմ Ֆասթեքսին մեր կողքին լինելու համար»:

With the support of Fastex and ftNFT, a symphonic concert dedicated to the International Day of Francophonie was held (PHOTOS)
With the support of Fastex and ftNFT, a symphonic concert dedicated to the International Day of Francophonie was held in the "Aram Khachatryan" concert hall.
World-famous pianists Hélène Meghsieur-Arnot and Louis Lorty arrived in Armenia. The in-demand musician's library includes works written for four hands and two pianos, from Mozart and Schubert to Debussy and Ravel.
During the evening, the popular duet and the Armenian State Symphony Orchestra performed famous works by Maurice Ravel, Francis Poulenc, and Claude Debussy. The listeners enjoyed the brilliant performances of international artists and the RA State Symphony Orchestra.
After the event, the founding artistic director and chief conductor of the orchestra, Sergey Smbatyan, said, "There are colleagues who help with projects and like-minded people who cheer. Thank you very much to Fastex for being with us."