«Հայաստանը կարևորում է Հունաստանի հետ դարավոր բարեկամությունը»․ ՀՀ նախագահ
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հունաստանի Հանրապետության նախագահ Կատերինա Սակելլարոպուլուին ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ:
«Հայաստանը կարևորում է Հունաստանի հետ պատմամշակութային սերտ կապերի, ընդհանուր արժեհամակարգի և փոխադարձ հարգանքի վրա խարսխված դարավոր բարեկամությունը, որն ամուր հիմք է միջպետական հարաբերությունների շարունակական զարգացման և ընդլայնման համար:
Լիահույս եմ, որ առկա զգալի ներուժի իրացումը կնպաստի հայ-հունական բազմոլորտ համագործակցության խորացմանն ու ամրապնդմանը՝ ի շահ մեր ժողովուրդների»,- մասնավորապես ասվում է նախագահ Խաչատուրյանի ուղերձում:

"Armenia values the age-old friendship with Greece." President of RA
The President of the Republic, Vahagn Khachaturyan, congratulated the President of the Republic of Greece, Katerina Sakellaropoulou, on the national holiday, Independence Day.
"Armenia values its centuries-old friendship with Greece, which is based on close historical and cultural ties, a standard value system, and mutual respect. This friendship is a solid foundation for interstate relations' continuous development and expansion.
I sincerely hope that the realization of the existing significant potential will contribute to the deepening and strengthening of Armenian-Greek multi-sectoral cooperation for the benefit of our peoples," President Khachaturyan said in his address.