«Հայաստանը կարևորում է Հունաստանի հետ դարավոր բարեկամությունը»․ ՀՀ նախագահ
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հունաստանի Հանրապետության նախագահ Կատերինա Սակելլարոպուլուին ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ:
«Հայաստանը կարևորում է Հունաստանի հետ պատմամշակութային սերտ կապերի, ընդհանուր արժեհամակարգի և փոխադարձ հարգանքի վրա խարսխված դարավոր բարեկամությունը, որն ամուր հիմք է միջպետական հարաբերությունների շարունակական զարգացման և ընդլայնման համար:
Լիահույս եմ, որ առկա զգալի ներուժի իրացումը կնպաստի հայ-հունական բազմոլորտ համագործակցության խորացմանն ու ամրապնդմանը՝ ի շահ մեր ժողովուրդների»,- մասնավորապես ասվում է նախագահ Խաչատուրյանի ուղերձում:

«Армения дорожит многовековой дружбой с Грецией». Президент РА
Президент Республики Ваагн Хачатурян направил поздравительное послание Президенту Республики Греция Катерине Сакелларопулу по случаю национального праздника – Дня независимости.
"Армения дорожит многовековой дружбой с Грецией, основанной на тесных исторических и культурных связях, общей системе ценностей и взаимном уважении, что является прочной основой для постоянного развития и расширения межгосударственных отношений.
Я искренне надеюсь, что реализация имеющегося значительного потенциала будет способствовать углублению и укреплению армяно-греческого многосекторального сотрудничества на благо наших народов", - говорится, в частности, в обращении президента Хачатуряна.