Այսօր կեսօրից հետո դեպի երեկո տեղումները կդադարեն
Մարտի 25-ին կեսօրից հետո դեպի երեկո տեղումները հանրապետության ամբողջ տարածքում կդադարեն. այս մասին հայտնում են «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ից։
Մարտի 26-ին արևմուտքից ցուրտ ճակատի ներթափանցմամբ պայմանավորված՝ կեսօրից հետո և երեկոյան ժամերին հանրապետության ողջ տարածքում կրկին սպասվում են տեղումներ, Շիրակում, Լոռիում, Տավուշի նախալեռներում, Արագածոտնի, Կոտայքի, Վայոց ձորի, Սյունիքի լեռնային գոտիներում, Գեղարքունիքում՝ ձյան տեսքով։ Առանձին հատվածներում տեղումները կլինեն ինտենսիվ։ Առանձին շրջաններում սպասվում է ամպրոպ, քամու ուժգնացում 20-25մ/վ արագությամբ, բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն։

Rain will stop in the afternoon to evening
The SNOC's "Hydrometeorology and Monitoring Center"  reported that on March 25, precipitation would stop in the entire Republican territory from the afternoon to the evening.
Due to the penetration of a cold front from the west on March 26, precipitation is again expected in the entire territory of the republic in the afternoon and evening hours in the form of snow in Shirak, Lori, Tavush foothills, Aragatsotn, Kotayk, Vayots Dzor, Syunik mountain zones, and Gegharkunik. Rainfall will be intense in some areas. Thunderstorms, wind intensification at a speed of 20-25 m/s, storms, and low horizontal visibility are expected in some regions.