Էկոնոմիկայի նախարարն ընդունել է Համաշխարհային բանկի հայաստանյան գրասենյակի ղեկավարին
Էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը մարտի 21-ին ընդունել է Համաշխարհային բանկի հայաստանյան գրասենյակի ղեկավար Կարոլին Գեգինատի գլխավորած պատվիրակությանը։ Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև նախարարի տեղակալ Ռաֆայել Գևորգյանը։
Հանդիպման նպատակն էր քննարկել Բաժնետիրական ընկերությունների մասին օրենսդրության և Իրավաբանական անձանց պետական ռեգիստրի արդիականացման հետ կապված տեխնիկական աջակցությանը վերաբերող մի շարք հարցեր։
Պատվիրակության անդամները Գևորգ Պապոյանին ներկայացվել են Բաժնետիրական ընկերությունների մասին ներկայիս օրենսդրության և բիզնես ռեգիստրի կարգավիճակի գնահատումների շրջանակներում կատարված հիմնական բացահայտումները, համապատասխան օրենսդրության շրջանակի բարեփոխման և բիզնես ռեգիստրի արդիականացման և թվայնացման իմաստով մոտեցումներն ու հիմնական սկզբունքները։

The Minister of Economy received the head of the Armenian office of the World Bank
On March 21, Minister of Economy Gevorg Papoyan received the delegation led by Karolin Geginat, head of the Armenian office of the World Bank. Deputy Minister Rafael Gevorgyan was also present at the meeting.
The purpose of the meeting was to discuss several issues related to technical assistance for modernizing the legislation on joint Stock Companies and the State Register of Legal Entities.
The delegation members presented to Gevorg Papoyan the main findings made within the framework of the current legislation on joint-stock companies and the assessment of the status of the business register, as well as the approaches and fundamental principles for reforming the relevant legislation and modernizing and digitizing the business register.