Ընդգծվել է Երևանում ՊՀԾ գրասենյակի գործունեության կարևորությունը
ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանն ընդունել է ՄԱԿ-ի Պարենի համաշխարհային ծրագրի Մերձավոր Արևելքի, Հյուսիսային Աֆրիկայի և Արևելյան Եվրոպայի տարածաշրջանային տնօրենի տեղակալ Քեյթ Նյութոնին:
Կողմերը քննարկել են ՀՀ-ՊՀԾ համագործակցության լայն օրակարգին, պարենային անվտանգության ոլորտում իրականացվող աշխատանքներին և ծրագրերին վերաբերող հարցեր՝ առանձնահատուկ նշելով «Կայուն դպրոցական սնունդ» և «Ամբողջահատիկ ցորենի արժեշղթա» ծրագրերի իրականացման հաջող ընթացքը։
Կողմերը երկուստեք ընդգծել են Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված փախստականների կարիքների հասցեագրմանն ուղղված երկարաժամկետ ծրագրերի իրականացման անհրաժեշտությունը, ինչպես նաև ՀՀ-ՊՀԾ միջև հաստատված օրակարգի իրականացման կարևորությունը։ Այդ համատեքստում ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալն ընդգծել է Երևանում ՊՀԾ գրասենյակի լիարժեք գործունեության կարևորությունը:

Была подчеркнута важность деятельности офиса WFP в Ереване
Заместитель министра иностранных дел РА Ваан Костанян принял заместителя регионального директора Всемирной продовольственной программы ООН по Ближнему Востоку, Северной Африке и Восточной Европе Кейт Ньютон.
Стороны обсудили вопросы, связанные с широкой повесткой сотрудничества РА-ВПП, реализуемыми работами и программами в сфере продовольственной безопасности, в частности, отметив успешную реализацию программ «Устойчивое школьное питание» и «Цепочка создания стоимости из цельной пшеницы».
Стороны подчеркнули необходимость реализации долгосрочных программ, направленных на удовлетворение потребностей вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха, а также важность реализации повестки дня, установленной между РА и ВПП. В этом контексте замминистра иностранных дел РА подчеркнул важность полноценного функционирования офиса WFP в Ереване.