Երկկողմ հանդիպումներ ՀՀ և ԱՄՆ-ի միջև
Վաշինգտոնում տեղի ունեցած Հայաստանի Հանրապետության և Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների միջև Առևտրի և ներդրումների հարցերով աշխատանքային խմբի (TIFA) հերթական նիստի անցկացման նպատակով ՀՀ պատվիրակության Վաշինգտոն այցի (մարտի 7-8) շրջանակներում տեղի են ունեցել երկկողմ հանդիպումներ ԱՄՆ պետական տարբեր գերատեսչությունների ներկայացուցիչների հետ։
Պատվիրակությունը գլխավորել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալի պարտականությունները կատարող Ռաֆայել Գևորգյանը։
Կայացել են հանդիպումներ ԱՄՆ պետական դեպարտամենտի, ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության, ԱՄՆ գյուղատնտեսական, ֆինանսների և առևտրի դեպարտամենտների, վերջինիս կազմում գործող Առևտրային իրավունքի զարգացման ծրագրի, ինչպես նաև՝ Ամերիկյան երկրների կազմակերպության, ԱՄՆ Միջազգային զարգացման ֆինանսական կորպորացիայի ներկայացուցիչների հետ։
Հանդիպումների ընթացքում մանրամասն քննարկվել են ինչպես Առևտրի և ներդրումների հարցերով աշխատանքային խմբի նիստի օրակարգում ներառված հարցերը, այնպես էլ ՀՀ և ԱՄՆ միջև տնտեսական համագործակցության խորացման ուղղությամբ անհրաժեշտ քայլերը։
Յուրաքանչյուր հանդիպման արդյունքում ձևավորվել է հստակ գործողությունների ծրագիր, որը նպաստելու է Հայաստանի և ԱՄՆ-ի միջև գործընկերային հարաբերությունների խորացմանը փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող՝ տնտեսության տարբեր ոլորտներում։

Bilateral meetings between Armenia and the USA
Bilateral meetings were held with representatives of various US government departments to hold a regular session of the Working Group on Trade and Investments (TIFA) between the Republic of Armenia and the United States of America in Washington, within the framework of the RA delegation's visit to Washington (March 7-8).
Rafael Gevorgyan, the Deputy Minister of Economy of RA, headed the delegation.
Meetings were held with representatives of the US Department of State, the US Agency for International Development, the US Departments of Agriculture, Finance, and Trade, the Trade Law Development Program, the Organization of American States, and the US International Development Finance Corporation.
During the meetings, the issues included in the agenda of the Working Group on Trade and Investments and the necessary steps towards deepening economic cooperation between Armenia and the USA were discussed in detail.
As a result of each meeting, a clear action plan was formed, which will contribute to the deepening of partnership relations between Armenia and the USA in various economic sectors of mutual interest.