ՆԳ նախարարը բարձր է գնահատել Հայաստանի և Ֆրանսիայի բարեկամական հարաբերությունները
Մարտի 15-ին ՀՀ ՆԳ նախարար Վահե Ղազարյանն ընդունել է ՀՀ-ում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյիին: ՆԳ նախարարը բարձր գնահատելով Հայաստանի և Ֆրանսիայի առանձնահատուկ բարեկամական հարաբերությունները՝ ընդգծել է այն նաև իրավապահ ոլորտում ամրապնդելու և զարգացնելու պատրաստակամության մասին։
Վահե Ղազարյանը նշելով, որ ՆԳ նախարարությունն ստեղծումից ի վեր  գտնվում է բարեփոխումների լայնամասշտաբ փուլում, շնորհակալություն է հայտնել Եվրոպական Միությանն ու Ֆրանսիային՝ գործընթացին աջակցություն ցուցաբերելու համար։
Հայաստանում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյին շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ պատրաստակամություն է հայտնել շարունակելու սերտ համագործակցությունը։
Հանդիպմանը  կողմերը քննարկել են մուտքի արտոնագրերի դյուրացման, միգրացիայի և քաղաքացիության ոլորտում ընթացող բարեփոխումների, փրկարար ծառայության և ոստիկանությանը տրամադրվող աջակցությանը վերաբերող հարցեր։
Հանդիպմանը ներկա էին ՆԳՆ փրկարար ծառայության տնօրեն-ՆԳ նախարարի տեղակալ Կամո Ցուցուլյանը, Միգրացիայի և քաղաքացիության  ծառայության պետ Արմեն Ղազարյանն ու նախարարության ստորաբաժանումների ղեկավարներ։

Министр внутренних дел высоко оценил дружеские отношения между Арменией и Францией
15 марта Министр внутренних дел РА Ваге Казарян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Франции в Республике Армения Оливье Декотиньи. Оценив особые дружеские отношения между Арменией и Францией, министр внутренних дел подчеркнул готовность укреплять и развивать их в сфере правоохранительной деятельности.
Ваге Казарян, отметив, что Министерство внутренних дел с момента своего создания находится на этапе масштабных реформ, поблагодарил Евросоюз и Францию ​​за поддержку этого процесса.
Поблагодарив за теплый прием Чрезвычайный и Полномочный Посол Франции в Армении Оливье Декотиньи выразил готовность продолжать тесное сотрудничество.
На встрече стороны обсудили вопросы, связанные с упрощением визового режима, проводимыми реформами в сфере миграции и гражданства, спасательной службой и содействием полиции.
На встрече присутствовали директор Службы спасения МВД – заместитель министра внутренних дел Камо Цуцулян, начальник Службы миграции и гражданства Армен Казарян и руководители подразделений министерства.