Քննարկվել են ՀՀ կողմից Գազային մարդասիրական օգնության փոխանցման մանրամասներ
Մարտի 13-ին Եգիպտոսում ՀՀ դեսպան Հրաչյա Փոլադյանը հանդիպում է ունեցել Եգիպտոսի Կարմիր մահիկ ընկերության գործադիր տնօրեն Ռամի ալ-Նազերի հետ։ Այս մասին տեղեկացնում են Եգիպտոսում ՀՀ դեսպանությունից:
Հանդիպմանը կողմերը քննարկել են Հայաստանի կողմից Գազայի բնակչությանը մարդասիրական օգնության տրամադրման և փոխանցման հետ կապված մանրամասներ։
Նման օգնություն տրամադրելու ՀՀ Կառավարության որոշման մասին հայտարարել էր ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ մարտի 5-ին Եգիպտոս պաշտոնական այցի ընթացքում ԵԱՀ նախագահ Աբդել Ֆաթթահ աս-Սիսիի հետ ունեցած հանդիպման ժամանակ։

The details of RA's transfer of humanitarian aid to Gas were discussed
The RA Embassy in Egypt reported that on March 13, Hrachya Poladyan met with Rami al-Nazar, the executive director of the Egyptian Red Crescent Society.
At the meeting, the parties discussed details related to Armenia's provision and transfer of humanitarian aid to the Gaza population.
RA Prime Minister Nikol Pashinyan announced the RA Government's decision to provide such assistance during his meeting with the President of the EAU, Abdel Fattah al-Sisi, during his official visit to Egypt on March 5.