Ներքին գործերի նախարարության մշակույթի կենտրոնում տեղի ունեցավ տոնական միջոցառում՝ նվիրված Մարտի 8-ի՝ Կանանց միջազգային օրվա տոնակատարությանը։
Միջոցառումը սկսվեց Ոստիկանության, Փրկարար ծառայության, Միգրացիայի և քաղաքացիության ծառայության համակարգում աշխատող ստեղծագործ կանանց աշխատանքների ցուցադրությամբ։
Միջոցառման երկրորդ մասում տոնական համերգն էր, որը սկսվեց կանանց ուղղված շնորհավորանքներով ու բարեմաղթանքներով։ Ցուցահանդեսին մասնակցած ՆԳ համակարգում աշխատող կանանց տրվեցին շնորհակալագրեր։
Տոնական համերգի ընթացքում ելույթներով հանդես եկան Ոստիկանության զորքերի երգչախումբն ու շոուբիզնեսի ներկայացուցիչներ, պարային խմբեր։
Կանանց նվիրված միջոցառումը հաջողվեց՝ բարձր տրամադրություն և դրական լիցքեր պարգևելով Ներքին գործերի համակարգում ծառայող կանանց:

Праздничное мероприятие, посвященное Международному женскому дню (ВИДЕО)
В Доме культуры МВД состоялось праздничное мероприятие, посвященное празднованию Международного женского дня 8 марта.
Мероприятие началось с демонстрации работ творческих женщин, работающих в Полиции, Службе спасения, Службе миграции и гражданства.
Второй частью мероприятия стал праздничный концерт, который начался с поздравлений и пожеланий женщинам. Благодарственными грамотами были награждены женщины-работницы МВД, участвовавшие в выставке.
На праздничном концерте выступили Хор полиции, представители шоу-бизнеса и танцевальные коллективы.
Мероприятие, посвященное женщинам, прошло успешно, подарив хорошее настроение и позитивный заряд женщинам, служащим в системе внутренних дел.