«Սրա հետ կապված չունենք փաստարկված և պատճառաբանված դիրքորոշում». Եգորյան
«Եթե զեկուցվել է, որ Վահան Քերոբյանը կամ Էկոնոմիկայի նախարարության այլ աշխատակիցներ, ինչպես հրապարակման մեջ է ասվում ինչ- որ միասնական դիտավորություն և այսպիսի արարքներ են կատարել,  չի համապատասխանում քրեական գործի նյութերին։ Դա իրենց մեկնաբանությունն է». այս մասին այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց Էկոնոմիկայի նախկին նախարար Վահան Քերոբյանի պաշտպան Տիգրան Եգորյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե արդյոք քաղաքական ենթատեքստ կա այս գործում։
Ըստ պաշտպանի՝ հետևաբար, եթե դրա վրա հիմնված ինչ-որ որոշումներ են կայացվել, ապա դրանք սխալ են եղել. «Հիմա դրանց հիման վրա են եղել, թե ոչ, տեղեկատվություն չունեմ»։
Հարցին՝ վարչապետ Փաշինյանը որքանո՞վ մասնակցություն ունի այս ամեն ինչին՝ Եգորյանն ասաց, որ Քերոբյանի անունից որևէ բան չի կարող փոխանցել հարցի առնչությամբ. «Եթե վարչապետին տրվել է այդ բովանդակությամբ զեկուցագիր և կողքից էլ մի երկու փաստեր, որ հենց այսպես է եղել, ապա դա ապատեղեկատվություն է եղել։ Սրա հետ կապված չունենք փաստարկված և պատճառաբանված, ձևավորված դիրքորոշում»,- ասաց Եգորյանը։
Հիշեցնենք, որ Էկոնոմիկայի նախկին նախարար Վահան Քերոբյանին մեղադրանք է առաջադրվել 441-րդ հոդվածի երկրորդ մասի 4-րդ կետով։ Փետրվարի 16-ին դատարանը որոշել է բավարարել մեղադրական կողմի միջնորդությունը և նրա նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել տնային կալանքը՝ 2 ամիս ժամկետով։

«У нас нет обоснованной и аргументированной позиции по этому поводу». Егорян
" Если и был доклад, что Ваан Керобян или другие сотрудники Минэкономики, как утверждается в публикации, имели какой-то общий умысел и совершили подобные действия, то это не соответствует материалам уголовного дела. Это их интерпретация . Об этом сегодня на брифинге с журналистами заявил защитник бывшего министра экономики Ваана Керобяна Тигран Егорян, отвечая на вопрос, есть ли в данном случае политический подтекст.
По мнению защитника, поэтому, если на его основе были приняты какие-то решения, то они были неправильными. « Сейчас у меня нет информации, были ли они основаны на них или нет ».
На вопрос, в какой степени во всем этом задействован премьер-министр Пашинян, Егорян ответил, что не может ничего сказать от имени Керобяна. " Если премьер-министру дали доклад такого содержания и пару фактов в сторону того, что именно так и было, то это была дезинформация. У нас нет обоснованной и аргументированной позиции по этому поводу ", - сказал Егорян.
Напомним, что бывшему министру экономики Ваану Керобяну предъявлено обвинение по 4-му пункту второй части 441-й статьи. 16 февраля суд принял решение удовлетворить ходатайство обвинения и приговорил его к домашнему аресту сроком на 2 месяца.